Lionel Messi má dva požadavky, po kterých přestoupí do Manchesteru City

                   

Lionel Messi a Manchester City. Nejočekávanější přestup posledních měsíců opět nabírá na obrátkách. Podle britského serveru SportWitness přesun argentinského reprezentanta, který se v na konci sezóny stane volným hráčem, závisí zejména na dvou „velmi důležitých požadavcích,“ které si vyžádal sám Messi. Pokud je Manchester City dokáže naplnit, destinace jeho nového angažmá je na spadnutí.

Prakticky celé letní přestupové období se spekulovalo o transferu Lionela Messiho z Barcelony do Manchesteru City. Šestinásobný držitel Zlatého míče mohl podle blíže nespecifikovaných frází ve smlouvě odejít do Anglie zadarmo, s tím však vedení Katalánců nesouhlasilo a schylovalo se k válce právníků. Třiatřicetiletý Argentinec se nakonec rozhodl setrvat na Camp Nou až do konce letošní sezóny, od léta 2021 však bude volným hráčem – a Citizens se stále budou snažit jej získat.

iMessi v souboji s Michalem Frydrychem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

K jejich snažení o ‚přestup roku‘ může dopomoci i splnění dvou požadavků, které Messimu pomohou se lépe na Premier League adaptovat. Tím prvním je setrvání španělského lodivoda Pepa Guardioly, se kterým se Argentinec důvěrně zná a slavil s ním jak tři mistrovské tituly, tak dvakrát i triumf v Lize mistrů. Messiho s Guardiolou podle britských médií pojí jak chuť vyhrávat, tak nadstandartní vztahy.

Klíčem je Aguero

Druhou podmínkou, kterou Argentinec požaduje, je setrvání jeho spoluhráče z reprezentace Sergia Aguera v klubu a jeho prodloužení smlouvy. Dvaatřicetiletému Aguerovi končí smlouva rovněž v létě 2021 a právě on by mohl být klíčem k Messiho pohodlné aklimatizaci jak na nové způsoby hry, tak na novou destinaci.

iBarcelonský útočník Lionel Messi. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Sergio musí ukázat, jako každý z nás, že si zaslouží tady pokračovat – hrát stále na vysoké úrovni, střílet branky a vyhrávat nám utkání – a poté se klub i já rozhodneme,“ řekl před nedávnem Guardiola. „Ale pokud bude pokračovat na stejném levelu a nebudeme mít žádné pochyby, určitě budeme chtít aby zůstal. Je unikátní. Je důležitý jak pro nás, tak pro naše fanoušky a všechny ostatní,“ zakončil. Útočník však letos zasáhl vinou zranění jen do čtyř utkání, ve kterých zaznamenal dvě branky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články