Nejdražší zahraniční hráči z kabiny Viktorie Plzeň, kteří to jsou?

Viktoria Plzeň nikdy nepatřila mezi týmy, které by ve velké míře sázely na zahraniční posily. V jejich službách se obvykle objevovalo jen pár fotbalistů ze sousedního Slovenska. Momentálně je kádr tvořený opravdu značnou porcí cizinců, kteří se v široké konkurenci rozhodně neztrácejí. Kteří zahraniční hráči z plzeňských řad mají nejvyšší tržní hodnotu a jak se jim na trávnících daří?

Matúš Kozáčik

Pětatřicetiletý slovenský brankář je jedním z hlavních strůjců viktoriánského zlatého tažení v posledních letech. V Plzni působí již od roku 2012 a za tu dobu se nikdy nemusel obávat o svou pozici gólmanské jedničky. To se změnilo až letos. Kozáčik už ani zdaleka nedostává tolik prostoru, na kolik byl dříve zvyklý. Konkurence v Aleši Hruškovi je skutečně vysoká a proto se momentálně spekuluje, že by mohl vytáhlý strážce svatyně z Košic klub ze Západních Čech opustit. Pokud by se tak stalo, Viktorka by za něj utržila 650 tisíc euro.

Joel Kayamba

Jeden ze dvou fotbalistů tmavé pleti, který v plzeňském klubu kdy působili. Stejně jako jeho současný kolega si i záložník z Konga okamžitě získal přízeň domácího publika, které se na sociálních sítích často podivuje, že nedostává více příležitostí. Ve svých sedmadvaceti letech ještě rozhodně nepatří do starého železa, což se o zbytku sestavy Plzně rozhodně říci nedá. Jeho tržní hodnota je aktuálně 800 tisíc euro, ale určitě ještě vzroste.

Jean-David Beaguel

Fotbalista, který přišel do Plzně ve stejné době jako Kayamba, si v klubu vysloužil ještě podstatně lepší pozici. Francouzský útočník po přesunu ze Zlína, kde patřil k největším lídrům, navázal na předchozí střelecké úspěchy, i když měl podstatně méně šancí. Dohromady nastřílel 15 branek a právem se řadí mezi nejlepší ligové střelce. V příští sezóně by snad mohl dostávat více příležitostí, aby dokázal, co v něm dřímá. Určitě se pak zvedne i jeho tržní hodnota, která je momentálně 900 tisíc eur.

Roman Procházka

Slovenský záložník přišel do mistrovské Plzně v roce 2018, ale do základní sestavy se naplno dostal až na jaře. Od té doby svou pozici jen málokdy uvolnil dalším zájemcům, kterých je na Západě Čech skutečně velké množství. Nastřílel šest branek a přidal jednu gólovou asistenci. Ve třiceti letech patří mezi starší články týmu, ale rozhodně má ještě co nabídnout. Jeho tržní hodnota je 1,75 milionu eur a je tak druhým nejdražším hráčem Viktorie.

Patrik Hrošovský

První příčku nemohl obsadit nikdo jiný než Patrik Hrošovský. Skvělý záložník má na úspěších Viktorie snad největší podíl ze všech. Trenér Vrba moc dobře, ví, jaký poklad v něm má. Bohužel se se svým cenným hráčem bude muset na konci aktuální sezóny nejspíš rozloučit. Hrošovský totiž pravděpodobně neodolá vábení ciziny. Viktoria na něm vydělá minimálně ohromných 5 milionů korun!

Foto: dailymail.co.uk