Nejdražší posila veřejně kritizovala trenéra. Reakci týmu hvězdný záložník nečekal

Kritizovat vlastního trenéra v rozhovoru pro média uprostřed rozehrané sezony? To si dovolí z fotbalistů málokdo, následky nebývají dobré.

i Zdroj fotografie: Creative Commons / Mahanga / CC BY 3.0
                   

V létě ho koupil čtvrtfinalista Ligy mistrů za pořádný balík a sliboval si od něj velké věci. Jenže očekávání zatím nenaplňuje a k tomu se navíc v rozhovoru pro nizozemský De Telegraaph ostře opřel do trenéra. Orkun Kokcü prozradil, že je nešťastný ze současné role s tím, že je to vina kouče Rogera Schmidta. Nezůstal ale jen tohoto obecného pojmenování.

Kokcü: Necítím se důležitý

Z přestupu do Portugalska byl nejdříve nadšený. „Vybral jsem si Benfiku s tím, že je to nejlepší krok pro moji kariéru a rozvoj ve všech oblastech. Ale od začátku jsem se tu nikdy necítil důležitý. Ani u trenéra,“ prohlásil třiadvacetiletý turecký reprezentant. „Nejsem typ člověka, který by bouchal pěstí do stolu nebo kladl požadavky, ale možná jsem byl doteď moc skromný právě kvůli roli, kterou mi dal. Moje situace tady v Benfice není taková, jakou jsem očekával,“ dodal Kokcü.

iZdroj fotografie: Benfica Lisabon

Nelíbí se mu hlavně, že ho Schmidt staví převážně do role defenzivního záložníka. „Trenér mi řekl, že budu mít podobnou roli, jakou jsem měl ve Feyenoordu, kde jsem diktoval hru, byl na míči a vždy jsem chtěl hrát dopředu. Ale to se neděje. Schmidt mě svazuje všelijakými úkoly. A to není nutné, pokud opravdu chcete využít mých kvalit,“ rozohnil se rodák z nizozemského Haarlemu. Orkun Kokcü si postěžoval i na to, že ho trenér několikrát o poločase vystřídal. „To mě naštvalo a zklamalo,“ podělil se myšlenkové pochody.

Trenér má jasno

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Kokcü byl vyřazen z kádru. „Je nemožné, aby s námi pokračoval,“ odpověděl na dotazy novinářů Schmidt. Po takovém rozhovoru nemůžete být součástí týmu. To nejde. Ještě jsem nemluvil s hráčem, ale řeknu mu, že udělal něco naprosto negativního pro celý klub, tým a obzvlášť pro sebe. Četl jsem, co řekl, a nechápu to. Takový rozhovor mi k němu nesedí, protože je to skvělý člověk i hráč. Nevím, co ho k tomu vedlo. Všechno bylo v pořádku, a takhle se dostal do komplikované situace. Až se vrátí z reprezentačního srazu, tak doufám, že to upřímně vysvětlí.“

Zbaví se Benfica dříve hráče, nebo trenéra?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články