Nečekaný příchod. Na lavičku ligového celku se vrací bývalý kouč Baníku Ostrava – SportyŽivě

Nečekaný příchod. Na lavičku ligového celku se vrací bývalý kouč Baníku Ostrava

Sigma Olomouc, Baník Ostrava, Zlín a nyní Karviná. Na lavičku již čtvrtého ligového celku usedne zkušený čtyřiašedesátiletý trenér Bohumil Pánik, který se bude snažit odpoutat ode dna právě slezský celek.

i Zdroj fotografie: MFK Karviná
                   

Deset utkání, čtyři remízy, šest porážek. Fotbalové Karviné se vstup do nové sezóny hrubě nevydařil, což odnesl vyhazovem trenér Josef Weber. Toho nyní nahrazuje specialista na záchrany prvoligových celků Bohumil Pánik, jehož úkolem bude přivést fotbalisty slezského celku k vůbec prvnímu letošnímu vítězství. „Zná zdejší prostředí, umí pracovat s cizinci a věříme, že to bude ten správný impulz, který teď mužstvo potřebuje,“ věří šéf klubu Lubomír Vlk.
Doufáme, že co nejdříve vytáhne tým z posledního místa, zkušenosti s krizovými situacemi má. Za celý klub mu přeji hodně štěstí a úspěchů v novém angažmá, ať se mu v Karviné líbí,“ dodal. Sám Pánik přiznává, že po čtyřech měsících bez fotbalu se těší až opět usedne na lavičku prvoligového celku. „Za tu dobu jsem měl čas si všechno vyhodnotit, sledovat zápasy u nás či v zahraničí a vyčisti si hlavu. Věřím, že jsem připravený po všech stránkách,“ přiznává.


iZdroj fotografie: MFK Karviná

Nečeká jej však snadný úkol. Přesto věří, že i díky znalosti prostředí a dřívějšímu působení v nedaleké Ostravě se rychle aklimatizuje a povede Karvinou k úspěchům. „Mentalita lidí i hráčů v Karviné a Ostravě je podobná. Ale Karviná je přeci jen ještě trošku odskočená, protože tady je spousta zahraničních hráčů. To je to, co mě tady táhlo a nebojím se s nimi pracovat. Po zkušenostech z Polska nebo Brazílie je to pro mě výzva,“ míní.

Přesto se spolupráce s hráči ze zahraničí neobává. „Vzpomínám si moc dobře, že v jednu chvíli jsem i ve Zlíně měl asi dvanáct cizinců. V kabině bylo devět národností. V tu dobu jsme hráli nejlepší fotbal. Chci ale říct, že u mě hrají hráči s aktuálně nejlepší formou. A je jedno, jestli to je Čech, Slovák, Brazilec nebo Polák. Pro mě je důležitý charakter daného hráče, co odevzdá na hřišti a co dokáže zúročit,“ pokračuje.

Pánik zároveň přiznal, že bude chtít stavět zejména na zkušenostech kanonýra Michala Papadopulose a jeho gólech. Jasným a jednoznačným cílem je pak záchrana v nejvyšší soutěži. „Do konce podzimu chceme odskočit z červených zón. V zimě pak pochopitelně pracovat tak, abychom na to navázali,“ doufá.

Zdroj: MFK Karviná

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 228 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace