Nečekaný přestup. Manchester United zlákal za 50 milionů korun Slováka, který dříve působil ve Spartě

Zajímavé jméno zlákal v závěru přestupového okna trenér Manchesteru United Erik Ten Hag. Na Old Trafford zamířil slovenský reprezentant, který v minulosti oblékal dres pražské Sparty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Anglický Manchester United dokončil příchod slovenského reprezentanta Martina Dúbravky. Kmenový hráč Newcastlu United bude na Old Trafford rok hostovat, posléze může ostrovní celek uplatnit přestupovou opci. Za Dúbravkovo roční zapůjčení zaplatí Red Devils bezmála 2 miliony liber (50 milionů korun), aktivování přestupové opce by pak mělo vyjít na dalších 5 milionů liber (140 milionů korun).

Je to pro mou kariéru výjimečný okamžik,“ přiznal na stránkách klubu Dúbravka, který podle předpokladů bude působit v Manchesteru United jako dvojka za španělským gólmanem Davidem De Geou. „Nemůžu se dočkat, až začneme a pomohu mužstvu naplnit ambice. Dobře vím, že budu působit ve vynikající skupině brankářů s velkými zkušenostmi s Premier League. Navzájem na sebe budeme tlačit, ale také se podporovat,“ doplnil a poděkoval také svému předchozímu celku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Upřímně chci poděkovat všem v Newcastlu, zejména fanouškům, za mnoho společných zážitků za celou dobu mého působení. Užíval jsem si na hřišti každou minutu a mám spoustu cenných vzpomínek,“ uvedl slovenský reprezentant, který odchytal v St. James‘ Parku 130 utkání, ve kterých zaznamenal 130 čistých kont. Po letním příchodu talentovaného Nicka Popea do Newcastlu však neodchytal ani minutu.

Šéf Manchesteru United: Pomůže vytvořit konkurenční prostředí

Přesto podle fotbalového ředitele Manchesteru United Johna Murtougha prokázal své kvality v nejvyšší anglické soutěži. „Má řadu zkušeností a jeho osobnost bude skvělým doplněním do naší skupiny brankářů. V té se připojí k Davidovi (De Geovi pozn. red.), Tomovi (Heathonovi pozn. red.) a mladým talentům. Společně vytvoří vysoce konkurenční prostředí, které by mělo každého z nich posouvat kupředu,“ nastínil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mimo Dúbravku Manchester United v létě získal záložníka Christiana Eriksena z Brentfordu, levého obránce Tyrella Malaciu a defenzivního středopolaře Casemira z Realu Madrid. Ten Hag přivedl také dvojici posil ze svého předchozího působiště, tedy Ajaxu Amsterdam. Na Old Trafford zamířil za 95 milionů eur (2,3 miliardy korun) křídelník Anthony a stoper Lisandro Martínez.

Dokáže Dúbravka uspět na Old Trafford?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články