Nečekaný přestup! Lionel Messi je blízko tomu, aby již v lednu změnil klub

Argentinský kanonýr Lionel Messi by již zanedlouho mohl opustit Major League Soccer. Kde má sedminásobný držitel Zlatého míče namířeno?

i Zdroj fotografie: Inter Miami
                   

Když před dvěma lety opouštěl Barcelonu, na tiskové konferenci se rozplakal. Katalánský celek si tehdy nemohl domluvit prodloužit jeho kontrakt a Argentinec se musel po dvou dekádách se svým mateřským klubem rozloučit. Dva roky strávil ve francouzském Paris Saint-Germain, letos v létě se upsal americkému Interu Miami hrajícímu Major League Soccer. Přesto je možné, že se již brzy na Camp Nou vrátí.

Podle informací španělského deníku Sport totiž katalánský klub chystá nečekaný transfer. Šestatřicetiletému kanonýrovi, který patří mezi nejlepší hráče klubové historie, chce dopřát závěr jeho katalánského dobrodružství na hřišti. Barcelona proto bude již v lednu usilovat o to, aby sedminásobného držitele Zlatého míče získala alespoň formou půlročního hostování. Messi by se tak mohl rozloučit s fanoušky a mateřským klubem, posléze by zamířil zpět do Miami.

iZdroj fotografie: Inter Miami

Celý scénář má však jediný háček: celek z Floridy by totiž nesměl postoupit do play-off tamní Major League Soccer, což je vrchol zámořské soutěže. To začíná již na konci října a v případě postupu až do finále by byl Messi zaneprázdněn až do první poloviny prosince. V opačném případě, kdy by se Miami do vyřazovacích bojů nepodívalo, by byl bez herního vytížení od října až do konce února nadcházejícího roku. A toho chce právě Barcelona využít.

Messiho Inter Miami je v krizi

Inter Miami je totiž v herní krizi a tři utkání před koncem základní části východní konference je mimo postupové příčky. Messiho celek je v tabulce až na čtrnácté pozici a na postupové deváté místo ztrácí pět bodů. Má však o zápas méně. Inter, v němž působí také Sergio Busquets nebo Jordi Alba, navíc tak postup ve svých a ani tři vítězství mu nemusí k posunu do vyřazovacích bojů stačit. Messi navíc poslední čtyři utkání vinou problémů s jizvou vynechal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Existuje tak reálná šance, že Argentinec již v lednu zamíří do Barcelony. „Podle zákulisních informací zatím jednání neprobíhají, ale Barcelona tuto možnost v případě absence do play-off vážně zvažuje,“ píše španělský deník Sport. Celé situaci nahrává i fakt, že spolumajitel Interu Miami Jorge Mas v minulosti prohlásil, že chce dát Messimu šanci rozloučit se na Camp Nou v dresu mateřského celku.

Spolumajitel Interu: Dal jsem Messimu slib

Messiho odchod z Barcelony nebyl podle jeho představ. Nemohl se rozloučit se svým klubem, který ho přivítal jako dítě. Myslím si, že okolnosti nebyly takové, jaké si Lionel přál,“ prohlásil před časem pro deník Marca. „Dal jsem Messimu svůj slib, že v příštích letech udělám vše pro to, aby měl možnost rozloučit se s fanoušky v Barceloně,“ dodal s odkazem na možný přátelský zápas mezi Interem Miami a Barcelonou. Přesto je otazníkem, zda by pro něj varianta Messiho půlročního hostování v Katalánsku byla schůdná.

Měl by se Lionel Messi vrátit zpět do Barcelony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články