Stálo nás to hodně úsilí. Nebyl to jednoduchý přestup, zhodnotil Trpišovský příchod českého šampiona

V nadstavbě jí titul unikl. Pro nadcházející ročník české elitní soutěže je ale pražská Slavia opět v pozici hlavního favorita. K úspěchu by sešívaným měl pomoct i stoper, který na jaře oblékal dres mistrovské Plzně.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V dresu plzeňské Viktorie zářil a tučným písmem se podepsal pod čerstvý mistrovský titul Západočechů. Nyní čtyřiadvacetiletý stoper Eduardo Santos míří do mužstva největšího rivala. Kmenový hráč Karviné, který v Plzni jen hostoval, za částku okolo 30 milionů korun zamířil do pražského Edenu. O okolnostech přestupu a typologii hráče nyní promluvil trenér sešívaných Jindřich Trpišovský.

Podle něj je Santos stejným typem hráče jako Simon Deli, Michael Ngadeu-Ngadjui nebo David Zima. „Hledali jsme vyloženě soubojového hráče, který je silný v rozehrávce a má dobrou mentalitu, naturel a je rychlostně vybavený. Na postu stopera je to nejtěžší, proto i ti jmenovaní hráči odešli do zahraničí a byl o ně zájem,“ uvedl na stránkách klubu s tím, že pro vedení Slavie šlo o zásadní prioritu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

My jsme proto takového hráče hledali dlouhodobě. Ke konci sezóny a na začátku přestupního období pro nás byl obrovská priorita. Je to zahraniční hráč s atributy, které tým neměl a hrál už přitom českou ligu, zná ji a na hřišti je dominantní v soubojích. Byl pro nás důležitý,“ dodal Trpišovský na adresu čtyřiadvacetiletého Brazilce, který dříve působil v brazilském Fluminense nebo portugalském Realu SC.

Trpišovský: Je to hráč, který nás posune

Samotný přesun byl podle Trpišovského velmi náročný. A to i přesto, že Karviná se před několika týdny stala druholigovým celkem. „Stálo to hodně úsilí spoustu lidí v klubu, nebyl to jednoduchý transfer. Znovu říkám, získat Eduarda pro nás byla absolutní priorita,“ míní trenér červenobílých a jedním dechem dodává, že věří v potenciál téměř dvoumetrového středního obránce. „Jsem skálopevně přesvědčený, že je to hráč, který nás hodně posune,“ pokračuje.

Troufám si říct, že bude i hodně oblíbený u fanoušků. Je takový líbivý, zároveň ale velice užitečný a rozumí si s míčem. Hodí se do našeho stylu a díky znalosti prostředí nám pomůže okamžitě,“ zakončil na stránkách klubu Trpišovský.

Stane se Eduardo Santos oporou Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články