Dovedl Neapol k titulu, teď zvažuje odchod. Co znamenají řeči o přistřižení křídel a holínkách?

Je jedním z hrdinů, kteří stojí za prvním titulem Neapole po 33 letech. Jenže i když má smlouvu na příští sezonu, dost možná klub opustí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neapolí stále hýbou oslavy titulu. Jde o zisk prvního Scudetta od roku 1990, kdy v jejím dresu válel Diego Maradona. Zatímco u fanoušků si Victor Osimhen, Khvicha Kvaratskhelia nebo Luciano Spalletti zajistili nesmrtelnost, v případě trenéra má vztah s majitelem klubu Aureliem De Laurentiisem k ideálu daleko. A to tak, že úspěšný kouč vážně zvažuje ukončení svého angažmá pod Vesuvem. Informaci potvrdil světoznámý specialista na přestupy Fabrizio Romano.

Natřít trenéra v médiích? Žádný problém

Není žádným tajemstvím, že pokud jde o trenéry (a nejen o ně), De Laurentiisova ohnivá osobnost někdy dramaticky vzplane. Ostatně Spalleti je čtvrtým koučem Neapole za posledních pět let. Kontroverzní majitel klubu také nemá problém s ostrými výroky do médií. „Když se vaše žena rozhodne šu*at s někým jiným, šu*á s někým jiným,“ prohlásil třeba o odchodu Waltera Mazzarriho do Interu Milán.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Maurizia Sarriho označil De Laurentiis za zrádce, kterému jde jen o peníze poté, co v létě 2018 zamířil do Chelsea. To bylo po sezoně, ve které Neapol získala 91 bodů. U Luciana Spallettiho je situace jiná. Nejde o útěk ke konkurenci, ani o peníze, i když je až šestým nejlépe placeným trenérem v Serii A. Napětí mezi trenérem a majitelem Neapole narůstá už nějakou dobu.

Oznámení ve schránce

Po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů například De Laurentiis opakoval novinářům, že Spalletti zůstane v Neapoli i pro příští sezonu. Když byl následně kouč dotázán na uplatnění opce, trval na tom, že mu majitel klubu z očí do očí nic takového neřekl. „To by měl říkat mně, ne vám,“ rozčiloval se trenér. A jak poté probíhala jednání o opci? Žádná upozornění ani konzultace neproběhly. Spalletti jen dostal poštou dokument, že klub uplatnil opci na prodloužení smlouvy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ze stylu jednání byl zaskočený. Čtyřiašedesátiletý trenér je zásadový a v jistém smyslu staromódní. Nakonec začal přemýšlet, jestli chce v Neapoli pokračovat. Pokud si nejste jisti, že jste schopni dát tomuto místu vše, co si zaslouží, pak je jen správné, abyste (svou budoucnost) zvážili. A až to zvážíte, vyvodíte z toho závěr,“ cituje Spallettiho magazín Athletic.

Přistřižená křídla a pár holínek

Neapol kromě kouče může přijít i o sportovního ředitele Cristiana Giuntoliho, kterého lanaří Juventus. „Svoboda je nezměrná a neocenitelná komodita a já nikomu nepřistřihnu křídla, stejně jako si nenechám přistřihnout svá,“ poznamenal De Laurentiis. Na dotazy novinářů Spalletti odpověděl, že netuší, co tím chtěl majitel klubu říct. Pokud jde o to, co se chystám dělat, nepotřebuji k tomu pár křídel. Potřebuju pár holínek,“ naznačil trenér, že počítá spíše s prací na své vinici v Toskánsku. Odejde skutečně na vrcholu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund