Jednání s Neapolí krachla, Osimhen ale nesmutní. Dohodl se s anglickým gigantem! Přestoupí už v zimě?

S Neapolí byl ústně domluvený na nové smlouvě. Pak ale Victor Osimhen vzal své slovo zpět. Teď našel společnou řeč s klubem z Premier League.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od té doby, co Neapol zveřejnila na sociálních sítích neuvážený příspěvek zesměšňující jejich hvězdného útočníka Victora Osimhena, jsou vztahy mezi hráčem a klubem zjevně napjaté. Kanonýr, který obrovskou měrou přispěl k zisku prvního Scudetta po 33 letech, navíc vycouval z jednání s italským šampiónem o nové smlouvě. „Zprávy o napjaté situaci mezi Neapolí a Osimhenem jsou stoprocentně zcestné,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu.

Překvapení z ostrovů

Potvrzuje ale zároveň, že útočník zařadil zpátečku. Prezident De Laurentiis nikdy nesdělil žádný negativní komentář na adresu Victora. Pouze řekl, že poté, co se ústně dohodli na plánu podepsat novou smlouvu, Osimhen si to rozmyslel,“ vysvětluje Neapol. De Laurentiis bere situaci s nadhledem. „Victorovi končí smlouva v červnu 2025, pořád je dost času,“ dodal. Jenže kolem nigerijského střelce krouží několik velkoklubů z Premier League a v pátek přišla šokující zpráva.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Delší dobu není tajemstvím značný zájem Chelsea a Arsenalu o Osimhena. Teď do hry vstoupil třetí zájemce z ostrovů. Neapolský novinář Valter De Maggio řekl pro Televomero, že se Victor Osimhen dohodl s Liverpoolem na přestupu v roce 2024. To je podle De Maggia hlavní důvod, proč před nedávnem ztroskotaly rozhovory mezi Osimhenem a Neapolí.

Osimhen za 3,7 miliardy korun?

„Řeknu to jasně: Dohody byly mezi Reds a hráčem, takže se netýkaly Neapole. Doufám, že prezident Azzurri Aurelio De Laurentiis bude schopen udržet Victora Osimhena minimálně do června, ale jistí si být nemůžeme,“ dodal Valter De Maggio. Pokud by Mohamed Salah odešel z Liverpoolu v roce 2024, Osimhen by byl čistě z hlediska schopnosti dávat góly dobrým řešením. Otázkou je, jak vysoko vyšponuje De Laurentiis cenu. V nové smlouvě, ze které Osimhen před podpisem vycouval, má být výstupní klauzule ve výši 150 milionů eur (cca 3,7 miliardy korun). Prodá Neapol útočníka za tuto částku?

Do útoku kterého týmu by podle vás Osimhen nejlépe zapadl?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články