Návrat stěžejního hráče pro pražskou Slavii. Pro mě je to fotbalista roku, prohlásil trenér – SportyŽivě

Návrat stěžejního hráče pro pražskou Slavii. Pro mě je to fotbalista roku, prohlásil trenér

Pražská Slavia se může poprvé v letošní ročníku dostat na vedoucí příčku. Po klopýtnutí Viktorie Plzeň však musí zvítězit proti bojovným Pardubicím.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaní se po několika ztrátách dostávají opět do skvělé formy, kterou potvrdili i v Evropské konferenční lize proti izraelskému Makabi Haifa. Vítězství nejnižším možným rozdílem navíc znamenalo, že po trablích v obranné řadě dokázala defenziva Slavie potřetí v řadě neinkasovat. „Měli jsme dlouhou sérii bez nuly,“ přiznal asistent trenéra Jaroslav Köstl, podle kterého jsou současné úspěchy v zadních řadách důležité povzbuzení.
Pro psychiku celého týmu a obzvlášť pro trojúhelník Kačaraba – Ousou – Mandous je to povzbudivé. Nějakým způsobem se o tom debatuje. Jsme za kluky rádi. Situace vzadu řeší fakt dobře a zvedají se každým zápasem,“ pokračuje pro klubový web. „Není to ale jen o těchto hráčích, pomáhá jim celý tým. V poslední době si soupeři nevypracovávají tolik příležitostí. Je to o tom, jak na hřišti působí celý tým,“ doplňuje Köstl.


iZdroj fotografie: Reuters

Jeho slova potvrzuje také švédský stoper Aiham Ousou, který popáté za sebou odehrál kompletní zápasovou porci. „Vždycky když spolu hodně hrajete, tak se zlepšujete a učíte se styl hry toho druhého. Teď jsme si na sebe zvykli, hraje se nám dobře v každém zápase. Snad nám to vydrží, znovu vyhrajeme a udržíme čisté konto,“ uvedl pro klubový web. Podle Köstla navíc červenobílí mohou slavit návrat dalšího klíčového hráče.

Holeš? Fotbalista roku, míní kouč

Tím je osmadvacetiletý reprezentant Tomáš Holeš, který ve čtvrtek zasáhnul do utkání na poslední dvacetiminutovku. „Jsem nadšený, že máme Holiho zase zpátky,“ pokračuje Köstl. „Měl jsem velkou radost už když se objevil na tréninku v týdnu. Pro mě osobně je to fotbalista roku, protože zažil změny pozic z pravého beka na střed zálohy a ze středu zálohy pak na stopera. Zvládal skvělé těžké zápasy a mezitím si dal na EURU k večeři Holanďany,“ doplňuje.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Holeš je podle něj stežejním hráčem středu pole, který má navíc také zásadní vliv na výkony spoluhráčů. „Je to takový dispečer a navíc komunikativní, což nám v těžším období teď chybělo. Věříme, že to tam Holi může zase přinést,“ míní. Naopak další pauza čeká pětadvacetiletého obránce Ladislava Takácse, který se podrobil lehčí operaci. Nejbližším možným navrátilcem do sestavy je tak útočník Stanislav Tecl, který by se mohl o reprezentační pauze vrátit do tréninkového procesu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 2708 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy