Návrat Jadona Sancha do Anglie je údajně na spadnutí

i Zdroj fotografie: bleacherreport.com
                   

Jadon Malik Sancho patří už tři roky k základním stavebním kamenům německé Borussie Dortmund. Podle britských médií ovšem toho spojení v dohledné době skončí. Dvacetiletý záložník si údajně vyjednal skvělé podmínky s Manchesterem United, který zoufale potřebuje posily na všech frontách a je pro to ochotný zaplatit maximum, ačkoli jeho příjmy kvůli koronavirové krizi značně prořídly. Každopádně zbavit se přehnané sumy možná ani nebude muset. Cena jednotlivých fotbalistů na trhu totiž výrazně klesá a pokud to takhle půjde dál, doba padání výplatních rekordů nejspíš definitivně skončila.

Koronavirus snižuje ceny slavných fotbalistů

Pandemie nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc zvanou COVID-19, zastavila sportovní soutěže po celém světě a fotbalové kluby proto musejí hledat úspory, kde se jenom dá. Při absenci příjmů za vstupenky či televizní zpráva se tak jako jediná rozumná varianta vedoucí k zachování existence v mnoha případech jeví pouze prodej svých současných opor. Zatím jsme sice ve fázi, kdy se všichni majitelé snaží překonat krizi pomocí méně invazivních opatření, nicméně pokud bude situace i nadále eskalovat, nezbude jim, než přikročit k výprodejům.

Pokud k tomu skutečně dojde a méně bohaté kluby se začnou zbavovat svých zlatých chlapců, nabízí se otázka, kdo o ně na trhu za tu cenu bude mí zájem. Krize totiž postihla všechny bez výjimky a je bláhové se domnívat, že v následujících měsících či letech budou ceny fotbalistů i nadále stoupat. Odborníci se dokonce přiklánějí k tomu, že prodejní ceny v létě klesnou minimálně o jednu třetinu původní částky.

Jadon Sancho se může Manchesteru skutečně vyplatit

iZdroj fotografie: squawka.com
Zdroj fotografie: squawka.com

Britský deník The Sun přispěchal s tvrzením, že jedním z prvních velkých přestupů léta má být odchod Jadona Sancha do Manchesteru United, který je městským rivalem jeho mateřského týmu. Hráč s klubem již absolvoval tajná jednání a dohodl se dokonce na potenciální výši platu. Borussia Dortmund však žádné oficiální stanovisko neposkytla a pravděpodobně se tak svého klenotu nebude chtít vzdát bez boje.

Zkusme si ale na chvíli představit, že by německý gigant k přestupu skutečně svolil. V takovém případě by si určitě nemohl říci o 100 milionů eur (v přepočtu na naši měnu asi 2,7 miliardy korun), kolik za anglického reprezentanta požadoval před propuknutím koronavirové krize. S trochou štěstí by z toho ovšem vedení alespoň 90 milionů eur vydolovat mohlo a nutno podotknout, že ve snaze navrátit se z pohledu financování zpět do starých kolejí by taková částka proklatě pomohla. Uvidíme tedy, jak tato transferová bomba nakonec dopadne.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články