Návrat Jadona Sancha do Anglie je údajně na spadnutí

Jadon Sancho patří už tři roky k základním stavebním kamenům německé Borussie Dortmund. Podle britských médií ovšem toho spojení v dohledné době skončí. Dvacetiletý záložník si údajně vyjednal skvělé podmínky s Manchesterem United, který zoufale potřebuje posily na všech frontách a je pro to ochotný zaplatit maximum, ačkoli jeho příjmy kvůli koronavirové krizi značně prořídly.

Zdroj fotografie: bleacherreport.com

Jadon Malik Sancho patří už tři roky k základním stavebním kamenům německé Borussie Dortmund. Podle britských médií ovšem toho spojení v dohledné době skončí. Dvacetiletý záložník si údajně vyjednal skvělé podmínky s Manchesterem United, který zoufale potřebuje posily na všech frontách a je pro to ochotný zaplatit maximum, ačkoli jeho příjmy kvůli koronavirové krizi značně prořídly. Každopádně zbavit se přehnané sumy možná ani nebude muset. Cena jednotlivých fotbalistů na trhu totiž výrazně klesá a pokud to takhle půjde dál, doba padání výplatních rekordů nejspíš definitivně skončila.

Koronavirus snižuje ceny slavných fotbalistů

Pandemie nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc zvanou COVID-19, zastavila sportovní soutěže po celém světě a fotbalové kluby proto musejí hledat úspory, kde se jenom dá. Při absenci příjmů za vstupenky či televizní zpráva se tak jako jediná rozumná varianta vedoucí k zachování existence v mnoha případech jeví pouze prodej svých současných opor. Zatím jsme sice ve fázi, kdy se všichni majitelé snaží překonat krizi pomocí méně invazivních opatření, nicméně pokud bude situace i nadále eskalovat, nezbude jim, než přikročit k výprodejům.

Pokud k tomu skutečně dojde a méně bohaté kluby se začnou zbavovat svých zlatých chlapců, nabízí se otázka, kdo o ně na trhu za tu cenu bude mí zájem. Krize totiž postihla všechny bez výjimky a je bláhové se domnívat, že v následujících měsících či letech budou ceny fotbalistů i nadále stoupat. Odborníci se dokonce přiklánějí k tomu, že prodejní ceny v létě klesnou minimálně o jednu třetinu původní částky.

Jadon Sancho se může Manchesteru skutečně vyplatit

Zdroj fotografie: squawka.com

Britský deník The Sun přispěchal s tvrzením, že jedním z prvních velkých přestupů léta má být odchod Jadona Sancha do Manchesteru United, který je městským rivalem jeho mateřského týmu. Hráč s klubem již absolvoval tajná jednání a dohodl se dokonce na potenciální výši platu. Borussia Dortmund však žádné oficiální stanovisko neposkytla a pravděpodobně se tak svého klenotu nebude chtít vzdát bez boje.

Zkusme si ale na chvíli představit, že by německý gigant k přestupu skutečně svolil. V takovém případě by si určitě nemohl říci o 100 milionů eur (v přepočtu na naši měnu asi 2,7 miliardy korun), kolik za anglického reprezentanta požadoval před propuknutím koronavirové krize. S trochou štěstí by z toho ovšem vedení alespoň 90 milionů eur vydolovat mohlo a nutno podotknout, že ve snaze navrátit se z pohledu financování zpět do starých kolejí by taková částka proklatě pomohla. Uvidíme tedy, jak tato transferová bomba nakonec dopadne.