Naštvaný kouč Sparty Vrba po remíze s Plzní: Hráli jsme špatně. Jaký je zdravotní stav Ladislava Krejčího mladšího?

Po pohárovém vítězství proti Slavii další ligová remíza. Pražská Sparta proti vedoucí Viktorii Plzeň dotahovala nepříznivý stav až v závěru, o dělbě bodů rozhodnul v první minutě nastavení Adam Hložek.

i Zdroj fotografie: Reuters

Hráli jsme špatně,“ přiznal pro klubový web trenér pražské Sparty Pavel Vrba, jehož svěřenci ještě v 50. minutě po gólech Tomáše Chorého a Lukáše Hejdy prohrávali o dvě branky. „My jsme v útočné fázi byli prvních šedesát minut velmi pomalí. Nedokázali jsme dobře organizovanou obranu překonat. To bylo špatně. Naštěstí se nám podařila střídání. Hráči, kteří tam přišli, nám hodně pomohli. I když se přiznávám, že se štěstím,“ pokračuje.

Za stavu 0:2 mohla Plzeň výsledek potvrdit a asi bychom bod neměli. Podařilo se nám alespoň remizovat. Posledních 30 minut se ukázalo, že dokážeme hrát i jiný fotbal než prvních 60 minut,“ doplnil Vrba s tím, že pokud Plzeň z Letné brala plnou porci bodů šlo by o velkou komplikaci pro titulové ambice Sparty. „Kdybychom to neuhráli, byli bychom v situaci, která by byla hodně složitá,“ míní.

iZdroj fotografie: Reuters

Rozdíl je čtyři body. Je před námi ještě hodně utkání. Doufejme, že v nadstavbě to bude i o tom, že se bude ztrácet víc bodů. Není to ideální, ale je před námi ještě hodně zápasů,“ uvedl s tím, že Spartě v nich však bude chybět mladý středopolař Ladislav Krejčí, který bojuje se svalovým zraněním. „Je to komplikace. Láďa Krejčí patří ke klíčovým hráčům. Asi to mělo vliv na hru středové řady,“ přiznal.

Ve čtvrtek možná již s Krejčím v sestavě

Možná, kdybychom šli do velkého rizika, dali bychom ho na dnešní zápas do kupy. Vzhledem k tomu, že nás čeká těžká série zápasů, nemohli jsme jít do takového rizika, abychom Láďu nezavřeli na dva měsíce,“ doplnil s tím, že Krejčí by mohl být k dispozici již na čtvrteční utkání play-off Evropské konferenční ligy proti srbském Partizanu. „Tentokrát jsme šli do situace, kdy chceme, aby se Láďa uzdravil. Je možné, že už ve čtvrtek bude k dispozici,“ zakončil.