Naprostá ostuda. Myslí si, že je větší než Manchester United, sklízí Ronaldo kritiku po předčasném odchodu do šaten

Na hřišti neodehrál proti Tottenhamu ani minutu, přesto opět vzbudil vášně. Portugalský kanonýr ve službách Manchesteru United Cristiano Ronaldo se totiž rozhodl předčasně opustit lavičku náhradníků ještě před koncem utkání.

i Zdroj fotografie: Manchester United

Anglický Manchester United zvládl další náročnou zkoušku a po brankách Freda a Bruna Fernandese postupuje tabulkou. Vítězství 2:0 přesto zastínilo chování portugalského kanonýra Cristiana Ronalda, který se rozhodl k nečekanému kroku. Sedmatřicetiletý útočník, který strávil utkání na lavičce náhradníků, totiž ještě před závěrečným hvizdem usoudil, že se na hřiště nedostane. A proto k překvapení všech zamířil předčasně do šaten.

Na důvody Ronaldova odchodu neodkázal odpovědět ani trenér Manchesteru United Erik Ten Hag. „Byl v šatně, viděl jsem ho, ale nemluvil jsem s ním. Nevěnoval jsem tomu pozornost, budu to řešit až zítra. Teď se chci soustředit na tým a na náš velkolepý výkon. Viděli jsme jedenáct hráčů, kteří bránili i útočili, což mě velmi potěšilo. Skvělé výkony včetně náhradníků, kteří nastoupili,“ prohlásil na tiskové konferenci nizozemský kouč.

iZdroj fotografie: Manchester United

Pro Ronalda šlo přitom o další utkání proti zvučnému soupeři, ve kterém nenastoupil. Na startu ročníku jej nasadil kouč Ten Hag pouze na závěrečných pět minut proti Liverpoolu, proti Arsenalu a Leicesteru odehrál dohromady 55 minut a derby proti Manchesteru City sledoval jen z lavičky. V posledních čtyřech zápasech Manchesteru United byl přesto zařazen do základní sestavy. Střelecky se však nadále trápí a napříč soutěžemi se prosadil jen dvakrát.

Je mi líto United a Ten Haga, přiznává Mills

Podle bývalého anglického reprezentanta a legendy Premier League Dannyho Millse je chování Portugalce odsouzeníhodné. „Pokud je skutečně pravda to, co jsme viděli, je to naprostá ostuda. Je to neuctivé jak vůči týmu a spoluhráčům, tak vůči manažerovi a fanouškům. Jeho tým vítězí o dvě branky – na co si vlastně může stěžovat? Kdyby prohrávali nebylo by to správné, ale chápal bych to,“ prohlásil pro Sky Sports.

Zjevně si myslí, že je větší než jeho klub. Je to zkrátka sobecký čin, který měl zdůraznit to, že nenastoupil. Dobře musel vědět, že ho všichni uvidí, jak jde na Old Trafford. Proto zvolil trasu po takřka celé postranní čáře. Nebylo to tak, že by se proplížil,“ pokračuje bývalý hráč Norwiche, Leedsu, Muddlesbrough nebo Manchesteru City. „Je mi líto Manchester United a Ten Haga. Teď se všechno zase bude točit kolem Ronalda místo toho, aby se řešilo, jak vynikající výkon proti špičkovému týmu předvedli,“ zakončil.

Rozumíte důvodům proč Ronaldo předčasně opustil lavičku náhradníků?