Náhrada za Olatunjiho? Liberec ulovil kanonýra s čichem na góly

Slovan Liberec ulovil v závěru přestupového okna důležitou posilu. Kdo by měl pod Ještědem nahradit kanonýra Victora Olatunjiho, který zamířil do Sparty?

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

V Liberci strávil jen půlrok, přesto se uvedl ve velkém stylu. Nigerijský kanonýr Victor Olatunji během devatenácti utkání v barvách Slovanu nasázel hned osm branek a vysloužil si velký přestup. Pražská Sparta za jeho služby zaplatila v létě více než 20 milionů korun. Nyní se podještědský klub pokusí o zopakování úspěšného scénáře: pod Ješted totiž míří typologicky podobný útočník s čichem na góly.

Tím je dvacetiletý kanonýr Chidera Micheal Okoh, který s Olatunjim sdílí drtivou většinu charakteristik. Oba rodáci z Nigérie se prezentují fyzicky důraznou hrou, využívají své vysoké postavy a jsou chladnokrevní v zakončení. Okoh, který strávil uplynulý ročník v maltském Mosta FC, rovněž zažil zlomový ročník. V patnácti ligových utkáních nasázel devět branek, dalších pět pak přidal v ligovém poháru.

iZdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Okoh bude v Liberci hostovat, Slovan jej může z maltského klubu vykoupit aktivováním opce. Podle sportovního ředitele klubu Zdeňka Koukala si mladý Nigerijec svou šanci vysloužil na testech. „Jedná se o mladého talentovaného hráče, který u nás byl v létě na testech, při nichž nás zaujal, a proto jsme se rozhodli dát mu šanci. Přichází na hostování do konce sezony, s opcí na přestup,“ dodal na adresu odchovance nigerijského celku Divine Praise.

Okoh: Je to pro mě šance se zlepšovat

Sám důrazný střelec přiznává, že působení v české nejvyšší soutěži je pro něj splněným snem. „Jsem šťastný, že budu působit v Liberci. Je to pro mě velká šance dál se zlepšovat,“ doplnil s tím, že má za sebou náročnou sezónu. „Přechod z Afriky do Evropy v tak nízkém věku pro mě nebyl jednoduchý,“ podotknul a jedním dechem dodal, že se těší na aklimatizaci v novém klubu. V dresu Slovanu prožil několik týdnů a jak sám přiznává, začíná si zvykat na tuzemské tréninkové tempo.

Zažil jsem zde skvělé tréninky s kvalitními spoluhráči. Určitě mi to pomůže,“ pochvaluje si urostlý forvard. Okeh má podle svých slov jasný cíl pro nadcházející ročník. „Chtěl bych se prosadit do základní sestavy a svými góly přispět k týmovým úspěchům,“ dodává osmá letní akvizice Liberce. Do klubu dorazili také útočníci Lubomír Tupta a Luka Kulenović, mužstvo doplnili také záložníci Jam Žambůrek, Nicolas Penner a Filip Horský. Defenzivu vyztužil brankář Hugo Jan Bačkovský a obránci Dominik Plechatý a Matěj Chaluš.

Může Chidera Okoh napodobit Olatunjiho úspěšnou sezónu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články