Nabídka z blízkého východu? Bylo to fakt hodně zajímavé, přiznal úspěšný trenér. Odmítl, nechtěl odejít od rozdělané práce

Bohemians dovedl do evropských pohárů, a tak nebylo překvapením, že dostal lukrativní nabídku. Trenér Veselý ale raději zůstal ve Vršovicích. Jaký k tomu měl důvod?

i Zdroj fotografie: Bohemians Praha 1905
                   

V české lize patří k respektovaným trenérům. V uplynulé sezoně dokázal velké věci. Bohemians dovedl ke čtvrtému místu, což znamená, že si klokani po 36 letech zahrají v evropských pohárech. Jméno Jaroslava Veselého bylo v uplynulých týdnech spojováno s Viktorií Plzeň a situaci ohledně jeho angažování měl oťukávat i Baník Ostrava. Pětačtyřicetiletý kouč ale zůstává v Ďolíčku, kde má smlouvu do konce příští sezony.

Veselý: Nešlo tak rychle odejít

Na stole mu ovšem před nedávnem přistála lákavá nabídka ze zahraničí. „Šlo o Blízký východ, bylo to fakt hodně zajímavé. Bohemce jsem to nemohl udělat, nešlo tak rychle odejít od rozdělané práce. Zůstal jsem. Ale víte, jak to je. I Bohemka mě může za pár měsíců odvolat. Nyní mě fanoušci adorují, za půl roku to může být opačně. Jsem realista. Obzvlášť v českém fotbale, kde po třech prohrách končí jakákoliv koncepce,“ prozradil Veselý deníku Sport.

iZdroj fotografie: Bohemians Praha 1905

V minulosti již Jaroslav Veselý působil ve Spojených Arabských Emirátech, kde dělal asistenta Ivanovi Haškovi. Nyní má před sebou pokračování v Bohemians, se kterými ho čeká druhé předkolo Konferenční ligy. Otázkou ovšem je, kde klokani pohárové zápasy odehrají. Ředitel klokanů Darek Jakubowicz prozradil, že pokud by nemohli nastoupit v Ďolíčku, mají připravenou záložní variantu.

Vyřadí Bohemians v Konferenční lize alespoň jednoho soupeře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články