Bohemians řeší, kde budou hrát poháry. Vedení klokanů už má řešení, fanoušky ale nepotěší

Bohemians poprvé za 36 let postoupili do evropských pohárů. Kromě euforie klokani řeší, kde odehrají domácí zápas(y). Na Ďolíček to nevypadá.

i Zdroj fotografie: Bohemians Praha 1905
                   

I když v závěrečném ligovém kole nadstavby Bohemians v Ďolíčku prohráli s Olomoucí, zažili fanoušci pořádnou euforii. Není se co divit, klokani poprvé za uplynulých 36 let doskákali do evropských pohárů. Konečné čtvrté místo zajistilo zelenobílým účast ve 2. předkole Konferenční ligy. Je to milé, ale už jsem něco zažil a už se mi několikrát něco podařilo. Několikrát jsem taky zažil ty nepovedené sezony, takže vím, jak strašně je to pomíjivé, takže nelítám v oblacích,“ zmínil trenér Jaroslav Veselý po utkání.

Vrátit sedačky do kotle nebo hrát v azylu?

Kromě radosti a euforie ovšem ve Vršovicích musejí myslet také na to, kde pohárové zápasy odehrají. Ďolíček momentálně nesplňuje potřebné parametry UEFA. Jedním z problémů je tribuna na stání za brankou. Jedna z variant je připravit místa na sezení i v kotli. Potom je otázka, jestli chceme to předkolo odehrát v Ďolíčku před třeba jen čtyřmi tisíci diváků, nebo to zkusit odehrát jinde,“ řekl Radiožurnálu Sport ředitel Bohemians Darek Jakubowicz.

iZdroj fotografie: Bohemians Praha 1905

Nejde ale jen o tribunu kotle. „Museli bychom získat hodně výjimek, takže to vidím spíš méně reálně,“ nastínil ředitel klokanů. Kde tedy budou Bohemians hrát Konferenční ligu? Jako první záložní varianta napadne každého nedaleký Eden. Jenže tato varianta není reálná. „Ne, Slavia s námi na toto téma vůbec nechtěla komunikovat, takže máme podepsanou smlouvu se Spartou,“ prozradil Darek Jakubowicz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články