Na Letnou míří další posila. Pražská Sparta zlákala talentovaného křídelníka

Pražská Sparta hlásí novou posilu. Na Letnou míří slovenský mládežnický reprezentant, který v dubnu oslaví teprve jednadvacáté narozeniny.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Na Letnou míří další posila s velkou budoucností. Pražská Sparta po dlouhodobém zájmu získala jednadvacetiletého křídelníka Adama Goljana ze slovenské Žiliny. Mládežnický reprezentant Slovenska, který ve žlutozeleném dresu nastoupil ke třema desítkám utkání, se dočasně připojí k druholigovému B-týmu. „Věřím, že se dokážu usadit i v sestavě prvního týmu,“ doufá.
Chci tu růst, posouvat se, pomáhat klubu. V první řadě se do toho áčka chci dostat a pak pomáhat klubu k úspěchům,“ doplňuje Goljan, který se Spartou podepsal smlouvu na tři a půl roku. „Jsem moc rád, že jsem mohl do Sparty přijít. Je to velkoklub, nejen v Česku ale i v Evropě. Věřím, že se mi tu bude dařit a ukážu, co ve mně je. Sparta se mi líbí, nejen fotbalově ale i prostředím klubu a tím, jak působí navenek. To mě lákalo,“ přiznává.


iZdroj fotografie: Reuters

Adam je reprezentant Slovenska do jednadvaceti let, který k nám přichází s perspektivou pro budoucnost, proto se teď připojí k talentovaným hráčům v B-týmu,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel Tomáš Rosický. „Je to křídlo, které je komfortní s hrou na obou stranách, splňuje atributy, které ve Spartě u křídelních hráčů rádi vidíme,“ doplnil s tím, že zájem byl dlouhodobý.

Letenští se o syna aktuálního kouče slovenské jednadvacítky zajímali téměř rok a půl. „Sparta o mě měla zájem, můj agent Juraj Vengloš mi o tom poprvé říkal asi před rokem a půl. Tehdy jsem ale zůstal v Žilině. V průběhu ledna se mi opět ozval, že ho Sparta kontaktovala a že mají stále zájem. To už bylo vážnější a sám jsem si řekl, že přichází správný čas na změnu,“ dodal mladý křídelník.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten časem může doplnit čtveřici Slováků, kteří aktuálně v prvním týmu Sparty působí, ve složení Lukáš Haraslín, Dominik Holec, Lukáš Štětina nebo Dávid Hancko. Právě s posledním jmenovaným již Goljan mluvil o své adaptaci. „S Dávidem se znám, už jsme spolu mluvili. Určitě mi to tu ukáže a pomůže mi s adaptací,“ dodal Goljan.

Zdroj: AC Sparta Praha, SFZ

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?