My a Lyon? Nesrovnatelné, hodnotí trenér Sparty Vrba. Promluvil i o nasazení Krejčího – SportyŽivě

My a Lyon? Nesrovnatelné, hodnotí trenér Sparty Vrba. Promluvil i o nasazení Krejčího

Francouzskému Olympique Lyon chybí jediné vítězství k zajištění postupu do jarní části Evropské ligy, naopak pražskou Spartu čeká tuhý boj o body zajišťující druhou příčku. „Určitě se to budeme chtít rozdat,“ burcuje před utkáním kouč Letenských Pavel Vrba.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta se pokusí proti francouzskému Olympique Lyon navázat na výkon, který předvedla v minulém měsíci. Slibné dvoubrankové vedení však tehdy svěřenci Pavla Vrby neudrželi a nakonec prohráli 3:4. Nyní se oba celky opět setkávají, tentokrát však v Lyonu. „Já si myslím, že všichni víme, že francouzská mužstva v pohárech jsou velice silná. Doma budou chtít fanouškům ukázat to nejlepší, co v nich je,“ prohlásil Vrba.
Čekám, že v domácím prostředí bude Lyon ještě silnější než v Praze,“ doplňuje. „Ukazuje se, že francouzská liga šla hodně nahoru. Ukazuje se, že mužstva jsou na úrovni top mužstev v Evropě. My se potkáme s mužstvem, které patří k nejlepším v Evropě a jsem zvědavý, jak si s tím na půdě soupeře poradíme,“ pokračuje s tím, že vývoj skupiny, ve které je také dánské Brondby a skotští Rangers, je předvídatelný.


iZdroj fotografie: Reuters

Řekl bych, že naše skupina je jasně daná. Lyon je jasným favoritem skupiny. Zbývající mužstva budou hrát o ta další dvě postupová místa. Hrajeme proti favoritovi skupiny. V zápasech, které ve skupině odehrál, to jasně ukázal,“ míní. „Podíval jsem se dneska na soupisku Lyonu a když jsem viděl hráče, kteří na ni jsou a v jakých klubech hráli. Co se týká nás, je to nesrovnatelné,“ uvedl.

Učíme se, je to pro nás důležité, míní Vrba

My máme ve svých řadách spoustu mladých hráčů, kteří teprve začínají hrát velký fotbal. Možná za tři roky budou hrát v klubech jako Lyon, nebo se Sparta dostane na takovou úroveň, budou tady a hrát evropské poháry. Učíme se. Pro nás všechny je hrozně důležité, že máme takovou konfrontaci. Sparta chce zase hrát pravidelně skupiny evropských pohárů. Čím častěji budeme hrát skupinu, tím je to lepší pro mužstvo, klub i pro fanoušky,“ zakončil.

K utkání bude podle Vrby připraven na výraznější časový úsek také Ladislav Krejčí mladší, který se vrací po vleklém zranění.

Utkání začíná v 18:45 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně