Můžeme hrát kolem desátého místa, zní z Opavy. Dorazí posila ze Sparty?

                   

V loňském ročníku skončili na sestupové pozici, přesto si letos věří. „Jednoznačně se tentokrát chceme vyhnout bojům o záchranu. Jsem přesvědčen, že na to máme,“ řekl na online tiskové konferenci ředitel Opavy Jaroslav Rovňan. Slezský FC však čeká ještě jeden dozvuk ukončené sezóny. Stále totiž probíhá disciplinární řízení, týkající se možného nedodržení opatření v souvislosti s koronaviravirovou situací.

Loňský ročník nejvyšší soutěže byl ukončen právě z důvodu výskytu koronaviru v kádru slezského klubu. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, která celá záležitost prošetřuje, však stále nevynesla verdikt. „Netrpělivě čekáme, jak disciplinární řízení dopadne. Podle posledních zpráv od šéfa komise pana Bačka by disciplinárka měla rozhodnout ještě před začátkem sezony,“ uvedl Rovňan.

iŘeditel Slezského FC Jarosav Rovňan. (zdroj: sfc.cz)

„Nejsme si vědomi jakéhokoliv pochybení. Je to dozvuk minulé sezony, my už se těšíme na novou. Pevně doufám, že to nejhorší už je za námi,“ dodává.

Cíl? Klidný střed tabulky

Slezský klub si před novou sezónou důvěřuje trenéru Radoslavu Kováčovi, se kterým by se rád opavský klub vyhnul boji o záchranu. V novém formátu ligy, kdy přímo sestupuje nejhorší trojice, však nemohou spoléhat na podporu fanoušků.

i(zdroj: facebook.com/SlezskyFCOpava)

„Mrzí nás, že fanoušci nemohou na stadion, a tak tolik nemůžeme těšit z bouřlivého prostředí, které je pro naše domácí zápasy typické,“ ví Rovňan. „Věřím ale, že i díky trenérské změně, omlazení kádru i změně způsobu hry bychom mohli hrát v klidném středu tabulky někde do desátého či jedenáctého místa,“ prohlásil.

V lepší výsledek věří i kouč Radoslav Kováč, který do Opavy přišel v červnu letošního roku. „Uděláme maximum pro to, abychom do posledního kola nehráli o záchranu. Věřím, že připraveni jsme dobře a můžeme hrát na vyšších příčkách než v uplynulé sezoně,“ řekl.

K úspěchu by měl mužstvu pomoci zejména ofenzivní záložník Lukáš Holík, od kterého si vedení slibuje hlavně góly. Sedmadvacetiletý hráč v uplynulé sezóně v dresu pražské Dukly nasázel 11 branek a přidal i jednu asistenci. „Minulou sezonu jsme nastříleli strašně málo gólů, to chceme jednoznačně změnit. I proto jsem moc rád, že přišel Lukáš Holík. Byl to náš vysněný hráč. Jsme rádi, že tu s námi je. Slibujeme si od něj, že zlepší naši produktivitu ve finální fáze,“ míní Kováč.

Doufá v návrat Součka

Opavský dres navlékle i polský záložník Bartosz Pikul, po půlročním hostování získal slezský klub natrvalo i krajního obránce Matěje Helešice z Baníku Ostrava. Naopak pokračují jednání ohledně hostování Filipa Součka. „Jsem v kontaktu s Tomášem Rosickým. Filda zatím zůstává ve Spartě, kde hodně zaujal. Měl by tam setrvat minimálně do reprezentační pauzy. Určitě bychom se ale nebránili, aby se k nám vrátil,“ pokračuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články