Musíme se vyždímat z posledních sil, burcuje před klíčovým zápasem proti Ostravě jablonecký Považanec

Jakub Považanec (zdroj: fkjablonec.cz)

Poslední, nebo předposlední zápas sezóny – to je, oč běží jabloneckým fotbalistům v posledním kole nadstavby proti Baníku Ostrava, hraném v 18:00. V případě, že by Jablonec  zvítězil a Liberec by ve Štruncových sadech nevyhrál, zajistil by si předkolo Evropské ligy. V opačném případě by čekal Střelnici ještě zápas o Evropu s Mladou Boleslaví a předkolo by si zajistil liberecký Slovan.

„Je to pro nás hodně důležitý zápas. Při pohledu na tabulku máme pořád šanci posunout se výš a je to náš cíl. Nám nevelí nic jiného, než hrát na vítězství a snažit se udělat tři body. A pak čekat, jak dopadne zápas Liberce v Plzni,“ řekl před utkáním kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. „Pokud je šance, tak musíme pořád hrát na to, abychom byli co nejvýš v tabulce,“ dodal.

Tomáš Hubschmnn (zdroj: fkjablonec.cz)

Přesto, že Baníku už prakticky o nic nejde, chce soupeřit o plný příděl bodů. „Změny v sestavě nastanou,“ prohlásil ostravský kouč Luboš Kozel. „Bez ohledu na to zkrátka chceme sezonu zakončit co nejlépe a jedeme zabojovat o tři body,“ dodal.

Trenér domácích Petr Rada má před důležitým utkáním starosti se skladbou základní sestavy. Kromě dlouhodobě zraněných Jugase, Jovoviče, Kubisty nebo Pleštila se nebude moci ve středu spolehnout ani na výkony vykartovaných hráčů Hämäläinena a Sýkory.

Petr Rada (zdroj: twitter.com/fkjablonec)

„Nedaří se nám odehrát dva tři zápasy ve stejné sestavě nebo jen s minimálními změnami. Jedenáctku ale musíme dát nějak dohromady. Hrajeme doma, čeká nás jeden, ale možná ještě i dva zápasy. Liberec hraje v Plzni a určitě tam pojede s cílem bodovat. Uvidíme, jak to dopadne,“ uvedl Rada.

„Musíme se vyždímat z posledních sil a věřit, že Liberec neuhraje nějaké body v Plzni,“ burcoval před utkáním jablonecký záložník Jakub Považanec. Zelenobílí proti Ostravě neprohráli čtrnáctkrát za sebou a jsou jasným favoritem. Baník navíc v nadstavbě získal jediný bod a to za bezgólovou remízu s Viktorií Plzeň.

1. Slavia 34 26 6 2 69:12 84
2. Plzeň 34 22 7 5 64:24 73
3. Sparta 34 17 8 9 66:40 59
4. Liberec 34 15 6 13 55:47 51
5. Jablonec 34 14 8 12 47:51 50
6. Ostrava 34 12 10 12 46:42 46