Mohammed Salah o přestupu do Španělska: Moje budoucnost je v rukou Liverpoolu

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Dlouhodobě patří mezi tahouny ofenzivy anglického Liverpoolu, přesto se čím dál více začíná spekulovat o jeho odchodu. Osmadvacetiletý útočník Mohammed Salah v rozhovoru pro španělský deník AS přiznal, že jeho setrvání nebo odchod z Anfield Road je v rukou klubu. Na povrch navíc vyplouvají i další indície, související s jeho odchodem.

„Volal jsem Salahovi ohledně jeho situace v Liverpoolu a je naštvaný, ale to nikdy neovlivní jeho výkony na hřišti,“ přiznal jeho bývalý reprezentační spoluhráč z egyptské reprezentace Mohamed Aboutrika. Podle něj je osmadvacetiletý Egypťan nespokojený hned z několika důvodů. „Vím, že Salah není v Liverpoolu šťastný. Řekl mi důvody, proč není šťastný, ale jsou tajemstvím a nemůžu o nich veřejně mluvit,“ dodal Aboutrika.

Mohamed Salah v dresu Liverpoolu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Jedním z důvodu, které můžu prozradit, bylo i to, že Salah byl rozzlobený, že nehrál proti Midtjyllandu s kapitánskou páskou,“ zakončil. Právě o posledním zápase základních skupin mluvil i sám Salah, který očekával, že právě on bude v utkání kapitánem. Tím se však nakonec stal dvaadvacetiletý obránce Trent Alexander-Arnold. „Upřímně, byl jsem velmi zklamaný. Čekal jsem, že budu kapitánem… ale je to rozhodnutí manažera, takže to musím akceptovat,“ prohlásil pro AS.

I proto se začalo hlasitěji spekulovat o jeh přestupu do jednoho ze španělských velkoklubů. Nejčastěji se zmiňuje Real Madrid a Barcelona. „Myslím, že to jsou top klubu. Nikdy nevíte, co se stane v budoucnosti, ale teď jsem koncentrovaný na to, vyhrát s mým klubem opět Premier League a Ligu mistrů,“ odpověděl na dotaz španělského deníku, co si o spekulacích myslí.

Důvod prodeje? Ekonomické důvody Liverpoolu

„Právě teď můžu říct, že všechno je v rukou klubu. Samořejmě, chci tady překonávat rekordy a opakuju, jakýkoli možný rekord v klubu, ale všechno je skutečně v rukou klubu,“ dodává bývalý hráč AS Roma, Chelsea nebo Basileje.

Tomáš Souček (v modrém) přihlíží radosti domácích fotbalistů Liverpoolu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Podle Mohameda Aboutriky, který patří nejen mezi Salahovy přátelé, ale také mezi legendy tamní reprezentace, by mohl přestup osmadvacetiletému útočníkovi pomoci. „Kdyby hrál za Real Madrid nebo Barcelonu na stejné úrovni jako za Liverpool, vyhrál by Zlatý míč,“ pokračuje.

„Podle mého názoru Liverpool zvažuje Salahův prodej z ekonomických důvodů,“ dodává. „Každopádně nemám žádný vliv nad jeho rozhodnutími, je můj přítel a bratr a je dost chytrý na to, aby dokázal vědět, co je pro něj nejlepší,“ dodává Aboutrika.