Mohamed Salah opět ukázal, jak velké má srdce

Foto: liverpoolfc.com

Sportovní superhvězdy to mnohdy nemají lehké. Dostává se jim totiž neustálé pozornosti široké veřejnosti, každý by od nich chtěl podpis a úplně všichni prahnou po společné fotografii. Kdyby se kupříkladu fotbalisté měli věnovat každému jednotlivci, v podstatě by celé dny nedělali nic jiného. Když už ale k nějaké společné fotografii skutečně dojde, většinou je tato událost opředena dojemným příběhem. To ostatně nedávno potvrdil i útočník slavného Liverpoolu Mohamed Salah, který se vyfotil s malým fanouškem, jenž při běhu k němu nedával pozor a zlomil si nos. Ještě ten samý týden pak fotbalista předvedl další velkodušné gesto před zápasem o Superpohár UEFA…

Příběh, který ze dne na den obletěl svět

Sedmadvacetiletý útočník Liverpoolu Mohamed Salah na svou adresu v poslední době slyší jen samou chválu, nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Rodák z egyptského Nagrigu nejprve převedl velikost svého srdce v průběhu minulé soboty. Krátce po tréninku se svým týmem odjížděl z liverpoolského tréninkového centra v Melwoodu, když si jej v tu chvíli všimli dva malí fanoušci.

Ti za každou cenu chtěli ulovit fotografii s velkým idolem a proto se k němu rozeběhli v okamžiku, kdy nastupoval do svého luxusního Bentley. Teprve jedenáctiletý Louis Fowler na fotbalistu při běhu zběsile mával a úplně zapomněl dávat pozor na cestu, což je pro děti jeho věku typické. Následkem toho se ještě před zdoláním posledních metrů nevyhnul pouliční lampě, narazil do ní a zlomil si nos. Salah si nešikovného nárazu všiml, okamžitě vylezl z vozidla a vydal se za chlapcem, aby se přesvědčil, jestli je v pořádku. Navrch mu ještě splnil sen a vyfotil se s ním. Událost později komentoval nevlastní otec malého Louise:

„Hrozně se omlouval za něco, co nebyla jeho chyba. Je prostě úžasný.“

Další dobrý skutek na sebe nenechal dlouho čekat

Mohamed Salah se svým krásným gestem dostal na přední stránky snad všech světových médií. Nebylo to ovšem naposledy. Hned v úterý totiž dojal celý svět podruhé. Před důležitým finále Superpoháru UEFA si v rámci předzápasového tréninku zakopal s handicapovanými dětmi, což se dělo pod záštitou neziskové organizace UEFA Foundation. Salahův příspěvek konkrétně spočíval v přihrávání si se dvěma chlapci, z nichž jeden byl po amputaci obou dolních končetin těsně nad kolenem. I přesto překvapil fotbalistu svými skvěle mířenými hlavičkami a radostí ze života.

Salaha posléze následovali další hráči Liverpoolu a připojil se také hlavní trenér Jürgen Klopp. Po několika výměnách balónů se všichni společně vyfotili a slavní muži rozdali svým fanouškům autogramy. Jak se později ukázalo, dobré skutky se opravdu vyplácejí. Nejen, že hráči Liverpoolu z Istanbulu odjížděli s dobrým pocitem u srdce, ještě k tomu se mohli radovat z triumfu v Superpoháru, který ovládli na úkor londýnské Chelsea.

Samozřejmě je to ale vedlejší k tomu všemu, co se kolem Mohameda Salaha v posledních dnech událo. Svým srdečným chováním dal totiž všem dětem naději a také zážitek, na který do konce svých životů určitě nezapomenou. Kdyby takových mužů bylo ve sportovní sféře víc, svět by byl ihned mnohem hezčím místem k životu!

Foto: liverpoolfc.com