Mladá sestava fotbalové Sparty nestačila na tým ze třetí ligy

Foto: vprognoze.ru

Fotbalová Sparta je aktuálně na zimním soustředění, které však neprobíhá u nás, ale na místě s poněkud teplejším podnebím. Klub odcestoval do Španělska a jak jsme vás již informovali, neobešlo se to bez problémů. A to, pokud jde o Haška, který spustil svou rebelii a vůbec se nedostavil k plánovanému odletu. Klub tak do Španělska odjel bez něj.

Prohra s týmem ze třetí ligy

Součástí zimní španělské přípravy nejsou jenom tréninky, ale jsou to i různé přípravné zápasy, které mají ukázat možnosti týmu a mají prověřit určitou sehranost jednotlivých hráčů. Přípravný zápas však nedopadl úplně podle představ. Sparta nastoupila proti klubu Marbella FC, který je aktuálně ve třetí lize. Nutno však podotknout, že čtvrtou skupinu této třetí ligy vede, takže má určité kvality. I díky nim dokázal letenský klub porazit. Výsledek to však byl celkem těsný, jelikož Sparta prohrála 1:2.

Sázka na mladou sestavu

Na obhajobu Sparty je třeba přece jenom říci, že ta brala toto utkání skutečně jenom jako přípravné, čemuž také odpovídala sestava, která nastoupila. Jedenáctka byla složena především z mladších hráčů, kteří měli sbírat hlavně zkušenosti a zároveň se mohli i ukázat, a tak si vybojovat možné stálejší místo v základní sestavě.

Nebylo to dokonalá

Hra Sparty rozhodně nebyla taková, jak by se na prvoligový klub České republiky slušelo. Soupeř se dostal do celé řady dobrých šancí, rychlost s míčem i bez něho nebyla úplně nejlepší a ke konci zápasu už bylo vidět, jak Sparťanům postupně docházejí síly.

Reparát budou moci sparťanští fotbalisté složit už velmi brzy, jelikož právě dnes od 16:00 nastupují na další přípravné přátelské utkání. Tentokrát bude jejich soupeřem druholigový tým z Norska, a to proti týmu Bodø/Glimt. Ani ten však nebude nijak méněcenným soupeřem, jelikož v tabulce figuruje na druhé pozici. Uvidíme, zda hra Sparty bude v tomto případě lepší.

Foto: vprognoze.ru