Mladá Boleslav hlásí příchod dvojice nových posil. Do mužstva Karla Jarolíma míří brněnský talent a útočník Slavie

Fotbalová Mladá Boleslav doslova na poslední chvíli hlásí posílení svého kádru. Mužstvo zkušeného stratéga Karla Jarolíma posílí hned dva talentovaní ofenzivní hráči.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Přestupové období ještě neskončilo. Máme na testech několik hráčů, které jsme si vytipovali v rámci našeho skautingu,“ prohlásil před několika dny pro klubový web generální ředitel Mladé Boleslavi David Trunda s tím, že středočeský celek je připravený přivést nejvhodnější hráče na uvolněné pozice. Svěřence trenéra Karla Jarolíma totiž aktuálně trápí široká marodka, která postihla také důležité opory mužstva.

K dispozici dlouhodobě není útočník Milan Škoda, křídelník Jiří Skalák, obránce Ondřej Karafiát a trojice mladých talentů Vojtěch Stránský, David Šimek a Lukáš Mašek. „Nechceme se však rozhodovat ukvapeně,“ doplnil Trunda. Není proto divu, že Mladá Boleslav hlásí dva dny před uzavřením tuzemského přestupového okna příchod hned dvojice posil. Do města automobilů míří na půlroční hostování záložník Slavie Filip Horský.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Osmnáctiletý útočník, který se sešívanými absolvoval celou zimní přípravu, bude v klubu hostovat do konce aktuálního ročníku. „Filip poznal, jaké jsou nároky v A-týmu Slavie. Věříme, že získané zkušenosti dokáže uplatnit na prvoligové scéně,“ uvedl na stránkách klubu sportovní ředitel červenobílých Jiří Bílek na adresu talentovaného forvarda, který v letošním ročníku nastupoval zejména za třetiligový B-tým.

Formou trvalého přestupu pak zamířil do mladoboleslavské arény jednadvacetiletý záložník Martin Rolinek z druholigové Líšně. Jeden z nejvýraznějších talentů tuzemské druhé nejvyšší soutěže podepsal v klubu smlouvu až do léta 2025. „Realizace přestupu byla dost hektická v několika málo dnech a osobně jsem rád, že se povedl. V Mladé Boleslavi jsou hodně zvučná jména, ale když jsem přišel, chovali se ke mně všichni hezky, nikdo si na nic nehrál, a to mě hodně oslnilo,“ prohlásil Rolinek pro klubový web.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Dlouholetá opora Líšně, která má na svém kontě 54 druholigových startů, se rovněž těší na náročný přístup kouče Karla Jarolíma. „Slyšel jsem o náročnosti pana Jarolíma a možná bych měl být rád, že jsem přeskočil zimní přípravu, ale těším se na něho i na naši spolupráci. Mojí hlavní osobní ambicí je, abych stabilně hrál a ukázal všem v Mladé Boleslavi, že jí můžu být platným hráčem,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování