Mladá Boleslav a Pardubice hlásí příchod nových posil. Kde bude v příštím ročníku nastupovat Jiří Skalák?

Letní přestupové období bude oficiálně zahájeno až za pár dní, přesto české celky již pilně pracují na posílení svých kádrů. Nové tváře hlásí Pardubice a Mladá Boleslav.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Velký návrat po čtyřech letech hlásí Mladá Boleslav. Dres středočeského klubu bude v nadcházejícím ročníku opět oblékat zkušený brankář Martin Polaček, který podepsal v klubu dvouletou smlouvu s opcí. „Delší dobu jsme jej sledovali, jednali s ním, a nakonec se dohodli na spolupráci pro příští dva roky. Jeho příchodem posílíme tým vyztužením naší brankářské pozice,“ komentoval příchod na stránkách klubu generální ředitel David Trunda.

Bývalý hráč bulharského Levski Sofia, slovenského Slovanu Bratislava nebo polského Podbeskidzie Bielsko-Biala by měl pomoci zejména při pilování techniky chytání centrovaných míčů. „Navíc má jistou rozehrávku a je bojovným typem. Po jeho odchodu z Mladé Boleslavi jsme byli v občasném telefonickém kontaktu a podle možností jsem jej sledoval při jeho angažmá v Bulharsku i Polsku,“ uvedl trenér brankářů Jiří Malík.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Když jsem se dozvěděl, že bude volný, přál jsem si, aby se do Mladé Boleslav vrátil. Jsem rád, že přijde a budeme mít dva dobré gólmany, kteří si své pozice budou muset vybojovat,“ dodal Malík s odkazem na souboj Polačka se šestatřicetiletým gólmanem Janem Šedou. V mladoboleslavském dresu navíc zůstává také třicetiletý záložník Jiří Skalák, který prodloužil smlouvu o další rok.

Skalák: Jsem rád za zájem

Jsem rád, že má Boleslav o mě zájem,“ přiznal Skalák s tím, že chce patřit do kostry úspěšného týmu. „Po roce, kdy jsme byli spolu, to ke konci už vypadalo, že to klape, proto věřím, že to bude v příštím ročníku lepší než v právě skončeném,“ dodal bývalý dodal bývalý reprezentant, který působil v anglickém Millwallu či Brightonu & Hove Albion. Posílení hlásí také fotbalové Pardubice, které získaly kmenového hráče Benešova Adama Lapače.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Jednadvacetiletý záložník již U Vinice působil v loňském ročníku formou hostování, nyní přichází do Pardubic na trvalo. „Na základě našich zkušeností s Adamovou poctivostí, pracovitostí, herní kvalitou a v neposlední řadě schopností hrát na několika postech, jsme se rozhodli uplatnit opci, kterou dohoda s Benešovem obsahovala,“ komentoval pro klubový web příchod sportovní ředitel Vít Zavřel po podpisu tříleté smlouvy.

Lapač: Dopadlo to tak, jak jsem si přál

Nebylo to složité rozhodování,“ přiznal odchovanec benešovského fotbalu. „Chtěl jsem v Pardubicích zůstat, ale pochopitelně záleželo na tom, zda o mě bude mít vedení klubu zájem. K mé radosti to dopadlo, jak jsem si přál a na následující roky v pardubickém dresu se moc těším,“ zakončil Lapač, který v uplynulé sezóně odehrál za Východočechy 27 utkání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články