Miliardové nákupy nejsou cesta. Ve Spartě byly zklamáním, prohlásil Křetínský pro příznivce West Hamu

Nový majitel více než čtvrtinového podílu West Hamu United a jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský promluvil pro fanoušky anglického celku o svých plánech s klubem.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Uplynuly téměř dva týdny od doby, kdy český miliardář Daniel Křetínský zakoupil 27% procentní podíl v anglickém West Hamu United. Majitel fotbalové Sparty a jeden z nejbohatších Čechů tak rozšířil výraznou českou stopu v londýnském klubu, kde aktuálně působí reprezentanti Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. Křetínský nyní v otevřeném dopise fanouškům pro Evening Standard promluvil o svých plánech s klubem.

Historické pouto mezi West Hamem United a Českou republikou je silnější, než dokáže řada fanoušků širšího fotbalového světa docenit,“ píše Křetínský, který zmiňuje přestup Luďka Mikloška z Baníku Ostrava právě do londýnského klubu v roce 1990. Odchovanec ostravského Baníku nastoupil za West Ham během osmi let k více než třema stovkám ligových utkáních a stal se pro fanoušky Kladivářů legendou.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Od té doby byl Luděk následován řadou dalších hráčů, včetně aktuálního tria. Nyní jsem se k nim připojil také já,“ doplňuje Křetínský, podle něhož jeho nová investice do klubu přinese zlepšení klubového kapitálu, umožní snížení dluhů a zvýší konkurenceschopnost v klíčových oblastech. „Věřím, že naše obchodní bystrost a fotbalové zkušenosti budou prospěšné i pro West Ham,“ pokračuje.

Cílem nejsou miliardové nákupy

Ten zároveň konstatuje, že nečekané miliardové nákupy nejsou cílem jeho investic. „Jsem ohromený prací kouče Davida Moyese a jeho týmu, kteří dlouhodobě dosahují zlepšených výsledků. Tento postup je podle mého názoru nejzdravějším způsobem budování klubu se silným základem, správnými postupy a kulturou,“ zdůrazňuje tím, že revoluční řešení není na místě, což dokládá svou zkušeností s pražskou Spartou.

iZdroj fotografie: West Ham United FC

Ta v květnu 2017 angažovala italského stratéga Andrea Stramaccioniho, který přivedl na Letnou patnáct posil za stovky milionů korun. Přesto ani se jmény jako Rio Mavuba nebo Marc Janko klub neuspěl. Sparta výsledky i výkony zaostávala a o necelý rok později se musela italského kouče zbavit a započít proces návratu ke kořenům a snížení počtu zahraničních hráčů.

Mluvím ze zkušenosti. Snažili jsme se uspíšit vývoj Sparty Praha před pár lety a výsledky byly zklamáním. Zkvalitňování kvality kádru je skvělá věc, samozřejmě, ale my preferujeme postupnou cestu. Ta zachová étos klubu, jeho hodnoty a týmového ducha,“ dodává s tím, že West Ham s jeho investicí musí stále sázet také na mládež. „Úspěch vyžaduje, aby se pozornost soustředila stejně na akademii jako na první tým,“ zakončil.

Zdroj: Evening Standard

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“