Miláček fanoušků Stoch otevřeně promluvil o svém návratu do Česka. Proč zvolil právě Liberec?

Působil v Anglii, Turecku, Nizozemsku, Řecku nebo Spojených arabských emirátech. Nyní zamířil jednatřicetiletý Miroslav Stoch nečekaně do české nejvyšší soutěže, kde zářil v dresu pražské Slavie. Sešívaný dres však neoblékne, míří pod Ještěd.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Když v létě ukončil spolupráci s polským Zagłębie Lubin, slovenská média široce spekulovala, kam by mohl tamní reprezentant zamířit. Jednatřicetiletý křídelník krátce trénoval s pražským Motorletem, protože právě v českém hlavním městě trvale bydlí. „Agent má na Motorletu známé. Pevně věřím, že jsem se udržoval a ta cesta k fyzické připravenosti tak bude kratší,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web.

Samotná jednání mezi Stochem a Slovanem Liberec však podle slov padesátinásobného reprezentanta probíhala velmi rychle. A prsty v nich měl zejména nový kouč Liberce Luboš Kozel. „Oslovil mě hlavně velký zájem trenéra, který mi osobně volal, což se mi stalo možná poprvé v životě. Dal mi čas na rozmyšlenou a pak jsem se vyjádřil, že do toho jdu a nechci dál čekat. Nějaké nabídky byly, něco se řešilo, něco padlo a něco jsem zase odmítl já,“ nastínil Stoch.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec do hry vstoupil Liberec, jenž mě oslovil hlavně přístupem trenéra. Předal mi svoji představu a vizi, což se mi hrozně líbilo. Udělám všechno pro to, abych se dostal co nejdřív do tempa. Je to dost možná moje poslední šance se nějak uchytit. Uvědomuji si to a dám do toho sto procent. Věřím, že to vyjde,“ věří bývalý hráč Chelsea, Fenerbahce nebo PAOK Soluň, který doufá, že česká liga pro něj nebude konečnou.

Rodák z Nitry, kterého si zamilovali fanoušci pražské Slavie při jeho působení v Edenu, chce v budoucnu ještě vyzkoušet další zahraniční štaci. „Netajím se tím, že bych si chtěl ještě nějaké zahraniční angažmá vyzkoušet, ale bude to záležet hlavně na mně a mých výkonech. Když budu hrát dobře, můžu se někam dostat. A když nebudu hrát, nebude to. Varianty jsou jenom dvě,“ ví. Nyní však musí bojovat v dresu Liberce o holé udržení v soutěži.

Liberec z úvodních osmi kol zvítězil pouze jednou a to v minulém kole na hřišti Mladé Boleslavi. Má na svém kontě aktuálně pět bodů a nad chvostem tabulky tam má pouze bodový náskok. „Start do sezony vážně nebyl dobrý, ale na to, jaké se tu sešlo mužstvo, věřím, že se situace bude zlepšovat. A že se tabulkou půjde nahoru. Liberec nepatří tam, kde se nachází a myslím, že se bude vše zlepšovat,“ doufá Stoch.

Zdroj: FC Slovan Liberec

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články