Miláček fanoušků Stoch otevřeně promluvil o svém návratu do Česka. Proč zvolil právě Liberec? – SportyŽivě

Miláček fanoušků Stoch otevřeně promluvil o svém návratu do Česka. Proč zvolil právě Liberec?

Působil v Anglii, Turecku, Nizozemsku, Řecku nebo Spojených arabských emirátech. Nyní zamířil jednatřicetiletý Miroslav Stoch nečekaně do české nejvyšší soutěže, kde zářil v dresu pražské Slavie. Sešívaný dres však neoblékne, míří pod Ještěd.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Když v létě ukončil spolupráci s polským Zagłębie Lubin, slovenská média široce spekulovala, kam by mohl tamní reprezentant zamířit. Jednatřicetiletý křídelník krátce trénoval s pražským Motorletem, protože právě v českém hlavním městě trvale bydlí. „Agent má na Motorletu známé. Pevně věřím, že jsem se udržoval a ta cesta k fyzické připravenosti tak bude kratší,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web.
Samotná jednání mezi Stochem a Slovanem Liberec však podle slov padesátinásobného reprezentanta probíhala velmi rychle. A prsty v nich měl zejména nový kouč Liberce Luboš Kozel. „Oslovil mě hlavně velký zájem trenéra, který mi osobně volal, což se mi stalo možná poprvé v životě. Dal mi čas na rozmyšlenou a pak jsem se vyjádřil, že do toho jdu a nechci dál čekat. Nějaké nabídky byly, něco se řešilo, něco padlo a něco jsem zase odmítl já,“ nastínil Stoch.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec do hry vstoupil Liberec, jenž mě oslovil hlavně přístupem trenéra. Předal mi svoji představu a vizi, což se mi hrozně líbilo. Udělám všechno pro to, abych se dostal co nejdřív do tempa. Je to dost možná moje poslední šance se nějak uchytit. Uvědomuji si to a dám do toho sto procent. Věřím, že to vyjde,“ věří bývalý hráč Chelsea, Fenerbahce nebo PAOK Soluň, který doufá, že česká liga pro něj nebude konečnou.

Rodák z Nitry, kterého si zamilovali fanoušci pražské Slavie při jeho působení v Edenu, chce v budoucnu ještě vyzkoušet další zahraniční štaci. „Netajím se tím, že bych si chtěl ještě nějaké zahraniční angažmá vyzkoušet, ale bude to záležet hlavně na mně a mých výkonech. Když budu hrát dobře, můžu se někam dostat. A když nebudu hrát, nebude to. Varianty jsou jenom dvě,“ ví. Nyní však musí bojovat v dresu Liberce o holé udržení v soutěži.

Liberec z úvodních osmi kol zvítězil pouze jednou a to v minulém kole na hřišti Mladé Boleslavi. Má na svém kontě aktuálně pět bodů a nad chvostem tabulky tam má pouze bodový náskok. „Start do sezony vážně nebyl dobrý, ale na to, jaké se tu sešlo mužstvo, věřím, že se situace bude zlepšovat. A že se tabulkou půjde nahoru. Liberec nepatří tam, kde se nachází a myslím, že se bude vše zlepšovat,“ doufá Stoch.

Zdroj: FC Slovan Liberec

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 241 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit