Mikloško představil koncepci Baníku: Přestavba je veliká. Jaké jsou cíle?

Ostravský Baník zažívá v letním přestupovém okně výrazné změny. Jakou vizi má ve vedení ostravského celku sportovní ředitel Luděk Mikloško?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Devět. Tolik posil v létě ulovil na přestupovém trhu ostravský Baník, který prochází velkou obměnou stávajícího kádru. Slezané skončili v uplynulém ročníku až na jedenácté příčce a ve skupině o udržení museli bojovat o holou záchranu. Nově posílený celek však musí podle sportovního šéfa Luďka Mikloška směřovat výše, čemuž by měla pomoci také výrazná přestavba mužstva pod taktovkou kouče Pavla Hapala.

Baník v létě sázel zejména na hráče s možným vysokým potenciálem. „Tým je v přestavbě, věková hranice hráčů naznačuje, jakým směrem chceme jít,“ prohlásil na tiskové konferenci Mikloško s tím, že přestupová politika je v současnosti jasná. „Nechceme přivádět hráče staršího věku. Přivedli jsme hráče, kteří už mají něco odehráno, přivedli jsme i mladé a talentované, které chceme posouvat dál,“ prohlásil s tím, že cíl je zřejmý.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Chceme hrát na lepších příčkách než v minulé sezoně,“ doplňuje a jedním dechem dodává, že týmová chemie se bude v nadcházejících týdnech nadále tvořit. „Hráčů, kteří přišli, je hodně. Chvíli bude trvat, než si to sedne. V mužstvu je vynikající atmosféra, ale taky konkurence, která hráče posune. Hráči jsou nějakých pět týdnů pohromadě, absolvovali tvrdou letní přípravu. Nyní se vše dolaďuje k prvnímu utkání,“ prozradil.

Mikloško: Věřím, že tým bude kvalitní

Sám Mikloško, který v Baníku působí od podzimu loňského roku, očekává od herního projevu Baníku zejména zvýšení rychlosti. „Věřím, že tým bude kvalitní. Podařilo se nám ho zrychlit a síla dopředu by měla být mnohem větší než v minulé sezoně,“ prohlásil. V současné době třicetičlenný kádr ostravského klubu se bude v nadcházejících dnech nadále zužovat tak, aby hráči s potenciálem mohli růst.

Třicet hráčů samozřejmě v týmu držet nechceme, vybereme to nejlepší, co v týmu je. A některé hráče bychom rádi uvolnili na hostování, protože cítíme, že by u nás neměli takovou minutáž. Budeme se je snažit posunout jinam aby se vykopali a za čas se vrátili jako plnohodnotná součást týmu,“ zakončil Mikloško, který v létě přivedl na Bazaly hned devatero nových hráčů.

Devět nových akvizic

Modrobílý dres budou oblékat hned tři hráči z pražské Slavie – brankář Jakub Markovič, záložník Tomáš Rigo a křídelník Ewerton. Baník lovil také na Slovensku, odkud přichází obránce Matej Madleňák z Ružomberoku a středopolař Filip Blažek ze Skalice. Kádr doplnil také Samuel Grygar z mládeže Interu, Patrick Kponzo z Šeriffu Tiraspol a Abdullahi Tanko z Varnsdorfu.

Líbí se vám nová vize ostravského Baníku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články