Michael Ngadeu-Ngadjui v hledáčku francouzského velkoklubu. Gent požaduje za exslávistu 10 miliónů euro

                   

Devětadvacetiletý stoper teprve o loňské zimní pauze přestoupil do belgického Gentu, nyní ho však může čekat přesun ještě o stupeň výše. O služby důrazného obránce má podle belgického serveru hnl.be zájem francouzský Olympique Lyon, belgický vicemistr však nechce přijít zkrátka a za Ngadeovy služby chce zhruba deset miliónů euro.

 „Nová výzva. Jsem štastný, že můžu být součástí Gentu,“ zářil Ngadeu po přestupu do Belgie v červnu loňského roku. Gent za něj Slavii nabídnul téměř 115 miliónů korun, což byla jedna z nejvyšších výstupních částek v historii českého fotbalu.

iMichael Ngadeu-Ngadjui (uprostřed) se raduje z ligové branky (zdroj: africafootunited.com)

Uličník Míša

I přesto však z Česka neodcházel v dobrém. Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík chtěl po odchodu stopera Simona Deliho Kamerunce za každou cenu udržet a dlouho to vypadalo, že se mu jeho záměr podaří. Sešívaní nabídli Ngademu novou smlouvu, ten ji však využil k získání lepšího kontraktu.

„Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva s hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo,“ napsal na Twitter poté Tvrdík.

iMichael Ngadeu-Ngadjui při utkání Evropské ligy proti Zenitu Petrohrad ještě v dresu Slavie. (zdroj: wikimedia.org)

Dnes ale Ngadeu rozhodně přestupu litovat nemusí. Letos v belgické Jupiler Pro League odehrál všech devětadvacet utkání ve kterých vstřelil tři branky a patřil k nejlépe hodnoceným obráncům soutěže. I proto si Gent za jeho služby může účtovat více než dvojnásobek částky, za kterou stoper loni ze Slavie přišel.

Zato Lyonu se v letošní, vinou koronaviru již ukončené, sezóně vůbec nedařilo. Sedminásobný francouzský mistr skončil až na sedmém místě, což je pro něj po téměř čtvrtstoletí první neúčast v pohárové Evropě. Pro tým, v němž působí hvězdy jako Memphis Depay, Bertrand Traoré nebo přestupový cíl evropských gigantů Houssem Aouar tak následující sezóna bude představovat zlom a očekává se výrazné doplnění kádru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články