Michael Krmenčík se zařadil mezi plzeňské „bouráky“

                   

Zdá se, že kabina plzeňské Viktorie je něčím nakažlivá, jinak si kauzu, která se v posledních dnech rozvířila na internetu, nedokážeme logicky vysvětlit. Poté, co mediálním prostorem v minulosti zahýbala dopravní nehoda Davida Limberského či Aleše Čermáka, kteří oba usedli za volant v opilosti, se nyní v podobných souvislostech propírá také Michael Krmenčík. Jeho luxusní vozidlo bouralo v noci z minulého pondělí na úterý v jedné z pražských ulic a celý případ je opředen rouškou tajemna a nevysvětlených skutečností. Co se vlastně v Praze nad ránem odehrálo a jaké to bude mít důsledky?

Rána jako z děla a řidič? Zatím neznámý

Range Rover Michaela Krmenčíka se minulý týden proháněl noční Prahou a v jednom momentě si počínal tak neobratně, že způsobil dopravní nehodu se čtyřmi dalšími vozidly. Dobrovolná ulice se otřásla v základech a stejným způsobem to vypadá také s následným vyšetřováním. Podle dosavadních zjištění Policie České republiky, která se na místo určení dostala s poměrně značným odstupem, vozidlo totiž řídila Krmenčíkova těhotná přítelkyně Denisa. Jenže svědectví několika přihlížejících hovoří jinak.

Jedna svědkyně, která si nepřála být veřejně jmenována, uvedla, že žena ve čtvrtém měsíci těhotenství škodu za desítky tisíc korun rozhodně nezpůsobila a na místo nehody přispěchala až posléze:

„Problém je, že celá kauza se snaží být zametena pod koberec. Z tohoto auta utekl muž a po chvilce dorazila na místo nehody paní, která uvedla, že řídila.“

Nejedná se o ojedinělou výpověď, která nad aktuálním případem vznáší vlnu nejasností a otazníků. Další muž prý policii sdělil:

„Bydlíme v domě, u  kterého se nehoda stala. Byli jsme s přítelkyní podávat vysvětlení u policie. Nelíbilo se nám, že auto měla řídit prý manželka. Z vozu opravdu ihned po nehodě utekl mladý muž.“

Jaké závěry z těchto informací vyplývají?

Na základě svědectví hned několika osob můžeme téměř s jistotou tvrdit, že luxusní vozidlo v inkriminovaný čas řídil jeho právoplatný majitel, který bezprostředně po události z místa činu utekl. Proč se tak zachoval? Nabízí se velice prosté, leč zarážející a závažné vysvětlení.

Není to totiž poprvé, co se fotbalista z kabiny Viktorie Plzeň pokusil uprchnout před zákonem. V předchozím případě se David Limberský pokusil (neúspěšně) o to samé, protože sedl za volant v podnapilém stavu. Tento scénář se později v podstatě opakoval také v podání jeho spoluhráče Aleše Čermáka či bývalého obránce Západočechů Aleše Matějů. Dále se jízdy po vlivem alkoholu dopustili bývalý brankář Plzně Petr Bolek, který byl za svůj přečin  jako jediný „odměněn“ vyhazovem z klubu.

Stane se také Michael Krmečník symbolem neuvážlivého jednání tamní kabiny. Na konečný verdikt policie si ještě budeme muset počkat. Doufejme, že se případ nezamete pod koberec kvůli nedostatku důkazů…

Foto: girondins4ever.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články