Messiho další Zlatý míč? Je to trapné, prohlásil Straka. Matthäus nechápe důvody

Argentinský kanonýr Lionel Messi zvítězil v anketě Zlatý míč posedmé v řadě, žádné z jeho předchozích vítězství však nevzbudilo takovou vlnu kontroverzí jako právě to letošní.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jeho Barcelona v loňském ročníku nezískala žádnou významnou trofej a oslavu titulů si zatím neužil ani ve francouzském Paris Saint-Germain. Přesto čtyřiatřicetiletý útočník Lionel Messi vyhrál již posedmé v řadě anketu Zlatý míč, která je udělována nejlepšímu světovému fotbalistovi posledního kalendářního roku. Snad žádný ročník však nevyvolal tolik kontroverzí, jako ten letošní.

Messi totiž v letošním ročníku zdaleka nezářil, přesto dokázal překonat jak druhého Roberta Lewandowskiho, tak třetího Jorginha. Nutno říct, že polský reprezentant naopak zažil opět velmi produktivní ročník a na vstřelený gól mu stačilo v průměru jen 67 odehraných minut. Lewandowski byl navíc největším favoritem na zisk trofeje již v loňském ročníku, organizátoři se však rozhodli od vyhlašování v době pandemie upustit.

iZdroj fotografie: Reuters

Po tomhle hlasování už skutečně ničemu nerozumím,“ divil se po vyhlášení také legendární německý záložník Lothar Matthäus. „Messiho velmi respektuji, stejně jako všechny nominované hráče, ale nikdo si to letos nezasloužil více než Lewandowski,“ uvedl pro agenturu DPA. S názorem bývalého kapitána německé reprezentace souhlasí také bývalý trenér pražské Sparty nebo Slovanu Bratislava František Straka.

Měl vyhrát Lewandowski, tvrdí Straka

Je to úsměvné,“ prohlásil zkušený stratég pro tn.cz. „Já to nechápu a je to trapné. Uznávám Messiho, ale vůbec jsem nepočítal s tím, že on by letos měl být tím vítězem. Já v této anketě vidím jediné jméno, a to je Robert Lewandowski. Ať si každý říká, co chce, ale politika míchá kartami naprosto neskutečně i ve sportu. To mě strašně mrzí. Pro mě tu byl jediný adept, a to byl Robert Lewandowski,“ přiznal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle bývalého obránce Tomáše Ujfalušiho mohlo hrát roli také vítězství Argentiny v Copa América, což byl vůbec první Messiho titul v dresu národního týmu. „Pokud by se udílel Zlatý míč v minulém roce, tak by stoprocentně vyhrál Robert Lewandowski. Messimu bych to za za úspěchy ve španělské lize, kterou sice nevyhrál, ale opět byl nejlepším střelcem, klidně dal. Přijde mi to ale opravdu nefér vůči Lewandowskému, který má za sebou dvě, tři exkluzivní sezóny,“ zakončil pro tn.cz.

Zdroje: DPA, TN.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články