Messi, Neymar a Mbappé? Kouč Manchester City Pep Guardiola promluvil o beznaději

Stále nepozvedli nad hlavu pohár pro vítěze nejprestižnější klubové soutěže světa, přesto jsou i letos žhavými favority. Kouč Manchesteru City Pep Guardiola však prozradil, že letos proti Paris Saint-Germain právě jeho mužstvo může tahat za slabší konec.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Obdivuhodná je zejména síla Pařížanů v ofenzivě, kde působí trio Neymar, Kylián Mbappé a Lionel Messi. Právě příchod posledního jmenovaného Argentince ze španělské Barcelony může být podle řady expertů pomyslným jazýčkem na vahách. Sám kouč Manchesteru City Pep Guardiola, který Messiho dříve vedl, přiznává, že odchod legendárního útočníka z katalánského celku pro něj byl překvapením.

To, že opustil Barcelonu bylo překvapení pro všechny, ale stalo se to a všichni to akceptují. Před dlouhou dobou to bylo naprosto nepředstavitelné, ale nikdy nevíte, co se stane. Jsem si jistý, že bude šťastný i v Paříži,“ tuší. Výše zmíněné trio tak podle něj může zopakovat úspěchy hvězdných trojic Barcelony nebo Liverpoolu.

iZdroj fotografie: Reuters

Všechny tyto týmy mají neskutečné hráče a skvělou organizaci hry, proto si myslím, že to Paris Saint-Germain může zopakovat úspěch Liverpoolu nebo Barcelony. Hráči, které mají v ofenzivě jsou skutečně na podobné úrovni,“ prohlásil na tiskové konferenci s tím, že francouzský celek jako favorita na zisk nejprestižnější klubové trofeje čeká náročná role.

Víme, jak náročné to je, možná je to nejnáročnější role. Ale přesto se snažíme hrát naši hru i přesto, že jsme si vědomi jejich individuální a kolektivní síly,“ míní Guardiola. „Ve fotbale však potřebujete čas, ale ten se samozřejmě těžko získává. Samozřejmě s velmi kvalitními hráči a manažerem to jde snáze a PSG má již několik let věhlasné hráče, špičkové manažery a to je důvod, proč vítězí v domácí soutěži, pohárech a Evropě,“ dodává.

iZdroj fotografie: Reuters

Jedním dechem také přiznává, že nápad na zastavení hvězdné trojice ve dnešním utkáním, hraném od 21:00, nemá. „Nevím. S množstvím kvality, které mají nemám plán jak je zastavit. Upřímně jsou opravdu skvělí. Takové množství talentu na jednom místě bude náročné překonat. Musíme se snažit dobře bránit, když ztratíme míč a hlavně jej držet co nejdéle,“ doufá.

Jsou to výjimeční hráči, všichni to víme. Individuálně jsou brilantní, dokážou kombinovat a mají skvělou souhru. Přední trojice dokáže udělat cokoli, co se jim zlíbí. Dokážou hrát v šířce, ve středu hřiště, nalevo, napravo, mají neskutečnou kvalitu. Musíme se pokusit je zastavit, ale individuálně nemáme tolik talentu. Musíme být kompaktní a navzájem si pomáhat, musíme bojovat i přes bolest, protože právě tyhle momenty jsou o tom, jak ji zvládnete,“ zakončil.

Zdroj: SportsMax

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní