Měl ve Slavii nahradit Koláře? Vlastní klub mě nechtěl pustit, vzpomíná zkušený gólman

Pražská Slavia patří ke klubům s dlouhodobě nejlepší brankářskou dvojicí v domácí soutěži. Přesto se intenzivně zajímala o dalšího gólmana. Proč jednání ztroskotala?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Luxus, který si málokdo může dovolit. Pražská Slavia v posledních letech staví mezi třemi tyčemi na velmi kvalitní brankářské dvojici. Osmadvacetiletého Ondřeje Koláře před dvěma lety doplnil o tři roky starší Aleš Mandous. Trenér Jindřich Trpišovský tak má k dispozici hned dvojici brankářů širší reprezentační nominace, kteří by bez nadsázky mohli nastupovat za jakýkoli prvoligový klub. Přesto se jeden z nich vždy musí spokojit s lavičkou náhradníků.

Jako první zamířil do Edenu před šesti lety Ondřej Kolář ze Slovanu Liberec, v létě 2021 pak Slavia koupila také Aleše Mandouse. Sigmě Olomouc za něj tehdy zaplatila nižší desítky milionů korun. Nyní je však jasné, že se v minulosti zajímala také o další velké ligové jméno. Tím je jednatřicetiletý brankář Filip Nguyen, který aktuálně působí ve vietnamské nejvyšší soutěži. „Když jsem byl v Liberci, tak tam nějaké nabídky byly, ale Liberec mě neuvolnil,“ zavzpomínal na vlnách Radiožurnálu Sport.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Nguyen působil v Liberci mezi léty 2018 a 2021, posléze však zamířil na Slovácko. Z přesunu do pražské Slavie sešlo, na vině byly finance. „Zájem o mě měla Slavia. Záleželo na tom, jak se domluví kluby, ale prý Slavia nabízela málo peněz,“ doplňuje bývalý reprezentant, který je úřadujícím vietnamským mistrem. O Nguyena se v minulosti zajímal také klub z holandské ligy, na stole byla i další blíže nespecifikovaná nabídka.

Ve Vietnamu si vydělám třikrát tolik, přiznal

Po úspěšné liberecké štaci však nakonec zvolil Slovácko, s nímž zažil výrazné úspěchy. Zachytal si evropské poháry a pozvedl nad hlavu první trofej v historii klubu ve formě ligového poháru. Přesto když v lednu přišla nabídka z Vietnamu, kde má pražský rodák kořeny, neváhal. „Mým snem bylo si zahrát českou ligu, pak se povedla i Evropská liga. Snem byla i Liga mistrů, ale přece jenom už je mi 31 let, takže šance už tam moc nebyla,“ přiznává.

Jinak fotbal není jen v Evropě, ale i v Asii. Když tu vidím fanoušky, jakou tady má fotbal váhu, tak se to s Českou republikou ani nedá porovnávat,“ dodává s tím, že ve Vietnamu si výrazně polepšil také finančně. „Když to srovnám se sezonou ve Slovácku, kdy jsme se dostali do Konferenční ligy, tak po všech odečtech daní, sociálního a zdravotního pojištění, tak si ve Vietnamu vydělám třikrát tolik,“ zakončil pro Radiožurnál Sport Nguyen.

Udělala Slavia chybu v tom, že neangažovala Filipa Nguyena?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články