Mbappého volba. Francouz se musí rozhodnout, jestli chce zůstat v PSG nebo zamířit do Španělska

                   

Patří mezi hvězdy nové generace fotbalistů, pravidelně sbírá tituly. Jednadvacetiletého Kyliana Mbappého však brzy čeká zásadní rozhodnutí v jeho kariéře. Francouzský reprezentant, který s národním týmem slavil vítězství na posledním Mistrovství světa, se musí rozhodnout, zda chce setrvat v Paris Saint-Germain a sbírat tituly v domácí Ligue 1 nebo se přesune do Realu Madrid, který o něj dlouhodobě usiluje.

Čtyřnásobnému vítězi francouzské nejvyšší soutěže končí smlouva za osmnáct měsíců a i proto se začíná spekulovat, zda chce skutečně strávit svou fotbalovou budoucnost v Paříži nebo vyslyší vábení Zinedina Zidana. „Je to sen, ale musíme si počkat,“ ví Christian Karambeu, který stejně jako Mbappé slavil triumf s franouzskou reprezentací a později si zahrál i za Bílý balet.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Fanoušci Madridu čekají na Kyliána už rok nebo dva. Stále se tam ještě neobjevil. To samé Pogba,“ komentoval. „Dnes se Kylian musí začít rozhodovat, jaké jsou jeho fotbalové cíle a plány, jestli chce jít do Realu Madrid nebo zůstat v Paris Saint-Germain,“ uvedl. Podle něj je však španělský celek jasnou volbou. „Bílý balet je věčný. Hráči mohou odcházet a přicházet, ale Real je nesmrtelný,“ dodává.

PSG pod vedením Katařanů? Inovovali

Ani setrvání pod Eiffelovou věží však není podle Karambea špatnou volbou. Pařížené každoročně, od nástupu katarských investorů, bojují o triumf v Lize mistrů a získávají velké hvězdy. „Slyšel jsem na ně spoustu kritiky. Ale oni nadále investovali do hráčů i struktury klubu,“ pokračuje. „Inovovali, aby dosáhli výsledků. Loni hráli finále, letos už se stihli kvalifikovat do jarní fáze,“ uvedl.

i(zdroj fotografie: Pixabay)

„Od té doby, co přišli do Francie, se jim podařilo zviditelnit francouzskou nejvyšší soutěž tím, že přicházely hvězdy jako Zlatan Ibrahimović, David Beckham a mnoho dalších,“ ví Karembeu. „Jde vidět, že Paris Saint-Germain, ale i celá francouzská Liga a hráči jako Presnel Kimpembe a mnoho dalších, kteří hrají Ligu mistrů a staly se mistry světa, jsou velkou inspirací,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články