Maurizio Sarri opouští Chelsea, jaké jsou hlavní důvody?

i Foto: skysports.com
                   

To, o čem se přibližně od poloviny uplynulé sezóny pouze spekulovalo, nyní vzalo za své. Italský kouč, donedávna ve službách Chelsea, Maurizio Sarri se po jednom ročníku v Anglii rozhodl ukončit spolupráci s klubem Romana Abramoviče a vrátit se do prostředí, které mu je z minulosti dobře známé. Podle zahraničních médií je nyní potvrzeno, že se rodák z Neapole stane novou tváří Juventusu Turín. Co všechno stálo za jeho rozhodnutím odejít, i když měl v Londýně ještě na dva roky platnou smlouvu? Důvodů se nabízí hned několik.

Sarri a fanoušci Chelsea si do oka příliš nepadli

To, že vám vedení klubu vysloví důvěru, ještě automaticky nezaručuje lásku všech. Šedesátiletý Sarri se totiž nezalíbil hlavně fanouškům londýnského celku, kteří ještě před triumfem v Evropské lize hlasitě volali po trenérově odvolání. Několikrát dokonce vyjadřovali své protesty prostřednictvím transparentů na stadionu i mimo něj. Italský kouč fandům Chelsea do oka zkrátka od začátku nepadl, takže je jasné, že jeho obchod nikoho příliš nezdrtil.

Neuspokojivé výsledky v Premiere league, špatná hra

Ačkoli se Chelsea ve finále Evropské ligy proti městskému rivalovi z Arsenalu podařilo ukořistit důležitou trofej, z pohledu celé sezóny se rozhodně nedá hovořit o dvakrát úspěšné. V Premiere league „Blues“ skončili na třetím místě, ale se ztrátou propastných 28 bodů na první Manchester City. To je od týmu, který před třemi lety naprosto ovládl anglickou nejvyšší soutěž, trochu málo. Navíc ani na trávnících tamní fotbalisté příliš nebavili, krásné branky padaly jen zřídka kdy.

Lákavá nabídka z prostředí, které je Sarrimu dobře známo

Bezprostředně poté, co se na internetu objevili první zprávy o Sarriho konci v Londýně, odcestoval kouč zpátky do rodné Itálie, kde začal jednat s Juventusem Turín. Ten za něj posléze vyplatil štědré odstupné ve výši 32 milionů korun. V Itálii si Sarriho skutečně váží, moc dobře si totiž pamatují na jeho tříleté působení v Neapoli. Ještě předtím dovedl Empoli k senzačnímu postupu mezi elitu do Serie A. Nyní se před ním rýsuje další výzva, jelikož Juventus s Cristianem Ronaldem ve svých řadách by rád konečně triumfoval nejen na domácí scéně, ale také v Lize mistrů.

Odchodem Sarriho se otevírají vrátka staronové tváři Chelsea

Maurizio Sarri už si stihl najít nové angažmá a stejně tak ani vedení Chelsea rozhodně nezahálí. A kdo že je nejpravděpodobnějším kandidátem na post hlavního trenéra v Londýně? Frank Lampard! Bývalý skvělý fotbalista a reprezentant Anglie strávil v Chelsea většinu své aktivní sportovní kariéry, na jejímž sklonku raději odešel do USA, než aby nastupoval proti svému milovanému klubu v barvách jiného týmu. Nyní má za sebou první trenérskou štaci, úspěšnou. Je už dost zralý na to, aby vedl „blues“ k lepším zítřkům?

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články