Masopust před Anglií promluvil o létání i teplotních rozdílech

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V osmadvaceti si užívá svůj první evropský šampionát, na které patří k základním stavebním kamenům české reprezentace. Křídelník pražské Slavie před závěrečným vystoupením národního týmu v základní skupině promluvil o počasí i anglických hvězdách.

Masopust zatím v obou utkáních základní skupiny, jak proti Skotsku, tak proti Chorvatsku nastoupil v základní sestavě. Nastoupil i v obou kvalifikačních utkáních o EURO proti Anglii, ve kterých svěřenci Jaroslava Šilhavého nejprve drtivě prohráli 0:5, načež v domácím prostředí senzačně zvítězili 2:1.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Tenkrát nám to vítězství hodně pomohlo. Anglie je fenomén se skvělými hráči. Dokázali jsme si tehdy, že můžeme porazit kohokoliv. Věřím, že naší pracovitostí na to navážeme a můžeme to zopakovat,“ vzpomíná Masopust, který po příletu do Londýna poděkoval i všem, kdo se starají o komfort české reprezentace.

„Chtěl bych poděkovat všem, kdo se tady o nás starají, protože se nám snaží ve všem pomoct a zpříjemnit nám to včetně komfortního letadla nebo třeba odbavování. Mně osobně létání nedělá dobře, uvítal bych určitě méně letů, ale takhle to zkrátka vyšlo, tak se s tím popereme,“ pokračuje. Odchovanec jihlavského fotbalu zmínil i rozdílné počasí v Londýně se totiž teplota pohybovala okolo šestnácti stupňů Celsia.

„Pro nás to zatím vycházelo dobře, protože na oba zápasy bylo dobré počasí a dalo se v tom lépe hrát oproti tropům v Česku. Rozdíly to samozřejmě jsou, tělo to asi cítí, ale já osobně zatím nic zvláštního nepociťuji a cítím se dobře,“ prohlásil, avšak jedním dechem dodává, že se cítí skvěle. „Myslím, že jsme se na to všichni těšili. Pro mě osobně je to splněný sen, je to moje první EURO a jsem opravdu rád, že můžu být součástí týmu,“ míní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Český tým čeká v úterý poslední utkání základní skupiny, ve které aktuálně drží první příčku před druhou Anglií, která je jedním z favoritů šampionátu. „Všichni jejich hráči jsou neuvěřitelní. Oni nemají jen jedenáct nebo dvanáct hráčů, ale celá soupiska je neuvěřitelná. Osobně mám rád Walkera, který je neuvěřitelně silný hráč a rád ho sleduji,“ uvedl na adresu obránce Manchesteru City.

Hlavním cílem však bude jiný velikán Citizens, na kterého si musí Masopust dávat pozor, tedy Raheem Sterling. „Už jsem Vláďovi (Coufalovi pozn. red.) říkal, že jestli ho bude bránit, tak mu nebudu chodit pomáhat, protože by mě doběhl. Ať tam bude jakékoliv křídlo, tak to bude hodně nepříjemné, protože se dokážou prosadit jeden i dva na jednoho. Budeme se muset hodně doplňovat a pomáhat si,“ zakončil.

zdroj: FAČR, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund