Martin Hašek po téměř roce našel angažmá. Navzdory žalobě míří do Německa

(zdroj: screenshot youtube.com/Můj první gól)

293 dní. Přesně tak dlouho byl pětadvacetiletý Martin Hašek mladší bez angažmá. Po konci v pražské Spartě, se kterou vede několikaměsíční soudní spor nejprve o mládežnického usilovala Opava, ta však nakonec od angažování opustila. Ten tak nakonec však zakotví v posledním týmu druhé německé ligy Würzburger Kickers. Podle informací Mladé fronty DNES dolaďuje s německým klubem poslední detaily smlouvy a naskočit by mohl už do sobotního utkání 2. Bundesligy.

Ještě před rokem měl Martin Hašek našlápnuto ke skvělé kariéře a izraelský celek Maccabi Haifa za něj nabízel v zimním přestupovém okně přes 20 miliónů korun. V lednu však nastal ve fotbalové cestě bývalého hráče Vlašimi nebo Bohemians 1905 zlom, když odmítl s klubem odcestovat na soustředění a byl přeřazen do třetiligové rezervy Letenských. O několik týdnů později pak jednostraně vypověděl smlouvu a od té doby s ním vede Sparta soudní spor.

(zdroj: pixabay.com)

V říjnu pak sbor rozhodců fotbalové asociace rozhodl o vině Martina Haška a nařídil mu zaplatit 800 tisíc euro (22 miliónů korun) jako odškodné. Pražský klub se však, stejně jako fotbalista, odvolali a o konečném trestu se tak rozhodne až v příštích několika měsících. Přesto, že podle Haškova výkladu by musel případnou pokutu hradit on sám, otazníkem je, zda by břemeno nepadlo i na jeho budoucího zaměstnavatele.

I proto nakonec Opava, která se nachází na dvě prvoligové tabulky, od jeho angažování upustila. „Sportovně by nám zcela jistě pomohl. Známe ale i možná rizika plynoucí z jeho příchodu. Byli jsme v kontaktu s FAČR, celou záležitost jsme intenzivně konzultovali také s našimi právníky, kteří nám tento transfer nedoporučili. Od angažování Martina Haška jsme tedy upustili,“ napsal klub na svém Twitteru.

(zdroj: bif, wikimedia.org)

Přesto je nakonec dlouhá pauza pro sparťanského odchovance u konce. Hašek se připojil k druholigovému Würzburger Kickers, se kterým aktuálně dolaďuje poslední detaily smlouvy. Podle informací Idnes.cz by mohl nastoupit už k sobotnímu utkání na půde Karlsruhe.

Würzburger postoupil do druhé nejvyšší německé soutěže v loňském roce teprve podruhé v historii, klub se však po podzimní části trápí u dna tabulky. Na nesestupové pozice ztrácí propastných osm bodů a právě Hašek by měl povzbudit ofenzivu nejméně produktivního týmu soutěže.