Martin Hašek nenastoupil ani za rezervu. Přestup je zřejmě blízko

Foto: gramho.com

Během zimní pauzy otřásla českým fotbalovým prostředím kauza kolem sparťanského záložníka Martina Haška. Ten si chtěl mermomocí vydupat přestup do zahraničního klubu a přestože zájem o jeho služby na trhu opravdu byl, jednání nakonec ztroskotala na hráčově špatném, ba až zarážejícím, přístupu. Syn slavného otce byl pro jaro oficiálně přeřazen do B týmu letenského klubu, jenže do přípravného zápasu s rezervou Liberce překvapivě nenastoupil. Blíží se snad chvíle, kdy opravdu vymění barvy a zamíří hledat štěstí jinam? Příliš možností už mu nezbývá.

Hašek proti sobě poštval vedení Sparty

Pokud jste nedávnou kauzu kolem čtyřiadvacetiletého záložníka Martina Haška nesledovali, krátce vás uvedeme do děje. Nadějný fotbalista během podzimní části sezóny odehrál šestnáct zápasů za A tým Sparty a pěti přesnými zásahy v kombinaci se čtyři přihrávkami na sebe upoutal pozornost zahraničních týmů. Vedení pražského klubu bylo ochotné přistoupit k vyjednávání o hráčově přestupu s každým zájemcem, transfery však povětšinou ztroskotaly po finanční stránce.

Zlom v dění kolem Martina Haška přišel v momentě, kdy se s nabídkou ozval izraelský klub Maccabi Haifa. Podmínky se fotbalistovi velice zamlouvaly a když jednání začínala vypadat beznadějně, jednoduše si postavil hlavu a odmítl se Spartou odletět na soustředění. To se Tomáši Rosickému a spol. samozřejmě nelíbilo a oficiálních stránkách klubu se objevilo vyjádření, které jednoznačně házelo vinu na hlavu hráče. Klub se navíc rozhodl Haška přeřadit do B týmu.

Sparta se vzápětí smilovala a poslala Martina Haška vyjednávat do Izraele. Přestup byl údajně na spadnutí, jenže nakonec z něj sešlo. Nadějný záložník si prý na poslední chvíli řekl o víc peněz, což tamní představitelé nehodlali akceptovat. Když ani tento scénář nevyšel, musel Hašek začít přípravu se sparťanskou rezervou. S tou měl navíc nastoupit k přípravnému zápasu na půdě B týmu Liberce, jenže nakonec nebyl ani v základní sestavě, ani na lavičce náhradníků. Co se stalo? O budoucnosti syna slavného kouče zřejmě ještě není definitivně rozhodnuto.

O slovo se možná ohlásil další zahraniční zájemce

O služby Martina Haška během zimní pauzy projevily zájem kluby jako Ferencvárosi TC, FC Astana nebo zmíněný Maccabi Haifa. Jelikož ani jeden zájemce z tohoto tria s nabídkou neuspěl, je nepravděpodobné, že by se o koupi pokoušel znovu. Navíc už ve všech těchto soutěžích došlo k uzavření přestupového okénka.

Hašek tak může přestoupit maximálně do Bulharska, kde aktuálně trénuje například explzeňský Pavel Vrba. Ludogorec Razgrad má poměrně silnou sestavu, ale další posila do zálohy by se mu určitě hodila. Pak se také nabízí přesun do Polska nebo Ukrajiny. Ani tyto soutěže však nezůstanou otevřené věčně, o víkendu musí padnout definitivní rozhodnutí.

Foto: gramho.com