Manchester United vyměnil hotel kvůli obavám z koronaviru

Foto: planetfootball.com

Počet obětí koronaviru (2019-nCoV) se zejména na území Číny stejně jako počet nakažených každým dnem zvyšuje a strach z této smrtící epidemie čím dál tím více ovlivňuje i svět sportu. Slavný anglický klub Manchester United se na poslední chvíli rozhodl změnit hotel pro pobyt na soustředění ve Španělsku, jelikož jeho představitelé zjistili, že na stejném místě se ubytoval také klub Dalian pocházející z Číny.

Strach z epidemie prorůstá všemi sférami

Manchester United se aktuálně pohybuje na osmém místě tabulky Premier League a proto během soustředění v rámci krátké zimní přestávky piloval formu ve slunném Španělsku. Kompletně celý tým vedený trenérem Ole Gunnarem Solskjaerem po dobu šesti dní tvrdě pracoval, nicméně jejich pobyt na jihu Evropy se neobešel bez komplikací.

Na povrch prosáklo, že klub na poslední chvíli změnil místo pobytu kvůli obavám z šířícího se koronaviru. Ve stejném hotelu, jenž byl původně plánován jako cíl cesty United, se totiž ubytoval tým Dalian Yifank pocházející z Číny. Mascus Rashford, Anthony Martial a David de Gea proto na popud vedení klubu zamířili do jiného pětihvězdičkového hotelu, aby se cítili víc v bezpečí.

Zajímavostí přitom je, že zmíněný čínský klub momentálně vede zkušený trenér Rafael Benítez, jenž má za sebou angažmá v Realu Madrid, Interu Milán či konkurenčního Liverpoolu. Jeho vyjádření k incidentu se médiím dosud nepodařilo získat.

Na soustředění neodcestovala ani čerstvá posila ze Šanghaje

Ole Gunnar Solskjaer přizval na soustředění všechny zdravotně způsobilé hráče kromě čerstvé posily – útočníka Odiona Ighala. Rodák z nigerijského Lagosu si údajně přál strávit s týmem nějaký čas, jenže plány mu rovněž zhatila epidemie koronaviru na území Číny. Před svým přestupem na britské ostrovy totiž působil v Šanghaji a proto se vedení Manchesteru United rozhodlo neriskovat zdraví ostatních.

Zdá se vám toto bezpečnostní opatření vhodné, nebo naopak myslíte, že se jedná o zbytečnou paniku? Ani názory na české scéně se totiž v odpovědích na tuto otázku příliš neshodují.

Foto: planetfootball.com