Manchester United se chce zbavit posily za dvě miliardy: Jakou chystá výměnu?

Anglický Manchester United zažívá neočekávanou krizi. Bude odpovědí na ofenzivní nemohoucnost velká lednová výměna hvězdných hráčů?

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Osmá příčka v tabulce Premier League, vypadnutí z ligového poháru a až třetí místo ve skupině Ligy mistrů. Manchester United zažívá nečekané podzimní trápení. Svěřence trenéra Erika Ten Haga trápí zejména ofenzivní nemohoucnost, v posledních čtyřech utkáních skórovali pouze dvakrát. Nizozemský stratég navíc musí od začátku ročníku řešit problémy v kabině, které vyústily odstavením Jadona Sancha ze sestavy.

Bídná forma navíc trápí téměř kompletní sestavu útočníků tradičního anglického klubu: Marcus Rashford se zatím trefil v lize jen jednou, Anthony Martial a Rasumus Hojlund zatím na premiérový ligový gól v novém ročníku marně čekají. Nespokojenost panuje také s výkony křídelníka Antonyho, kterému se ani po roce a půl nepodařilo plně aklimatizovat na ostrovní fotbal. Brazilec často kazí jednoduché přihrávky, hádá se s rozhodčími a hraje mimo svou pozici.

iZdroj fotografie: AFC Ajax Amsterdam

Manchester United přitom za třiadvacetileté ofenzivní eso zaplatil před rokem a půl Ajaxu astronomickou sumu okolo 95 milionů eur, tedy více než dvě miliardy korun. Brazilec však dosud nedokázal výrazněji ovlivňovat hru svého mužstva a jeho výkony zůstávají za očekáváním. Vedení rudých ďáblů proto podle deníku The Mirror dalo zelenou neočekávané letní výměně, která by měla pomoci jak Manchesteru United, tak Antonyho formě.

Brazilec za Brazilce?

Klub z Old Trafford by totiž v lednu rád získal brazilského útočníka Gabriela Barbosu, který je ve skvělé formě. Sedmadvacetiletý kanonýr se trefil za poslední rok v dresu Flamenga hned v 18 případech. Navíc by vzhledem k tomu, že jeho smlouva končí již za rok, mohl být k dispozici za sníženou částku okolo 20 milionů liber (562 milionů korun). Manchester United však plánuje odlišný scénář týkající se hráčské výměny.

Opačným směrem by totiž mohl formou hostování bez opce mohl zamířit právě Antony, který ve své mateřské zemi před lety zářil. Rychlostně nadaný záložník by mohl v dresu Flamenga získat potřebné herní sebevědomí, zlepšit svou formu a posléze by zamířil zpět na Old Trafford. Manchester United by tak ušetřil na přestupové částce za Barbosu, což je pro ostrovní klub důležité i vzhledem k finančnímu fair play. Zda se celý přesun uskuteční rozhodnou podle The Mirror nadcházející týdny.

Potřebuje Manchester United ofenzivní impuls?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články