Manchester United bude propouštět, kteří hráči to odnesou?

i Foto: talksport.com
                   

Manažer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer, který s klubem teprve nedávno podepsal dlouholetý kontrakt, se chystá zahýbat se současným kádrem. V létě by podle předních zahraničních médií mělo řady Rudých Ďáblů opustit minimálně pět hráčů. A nutno podotknout, že se jedná o poměrně zvučná jména. Solskjaer se zkrátka nehodlá mazlit ani s hvězdami. Zároveň by rád přivedl novou krev. Jaké změny v sestavě United se dají očekávat? A koho klub hodlá za každou cenu udržet?

Kdo by mohl v létě odejít?

Mezi horké adepty na odchod z Manchesteru patří zejména Antonio Valencia a Matteo Darmian. Oběma fotbalistům v brzké době vyprší smlouvy a nepředpokládá se, že by jejich současný zaměstnavatel hodlal podepsat nové. Dále se hovoří o Marcosi Rojovi, kterému se v dresu Ďáblů příliš nedaří. Mračna se snášejí také nad Alexisem Sánchézem, kterého by se prý Solkjaer rád zbavil. Jedna z největších hvězd týmu dostává odměnu ve výši více než půl milionu liber týdně, takže by jeho odchod určitě znamenal ulehčení klubové pokladně. O tom, jak s ušetřenými penězi naložit, má manažer podle dostupných informací jasno.

Kdo by měl naopak zůstat?

Na konci příští sezóny vyprší kontrakt brankářské jedničce Davidu De Geovi. O jeho služby by stála snad většina velkých evropských klubů, takže není divu, že si De Gea může u svého současného chlebodárce diktovat podmínky. Údajně oznámil, že by v klubu i nadále rád setrval, ovšem za předpokladu, že bude pobírat 400 000 liber každý týden. Pokud k dohodě nedojde, tak by United mohlo přijít o poměrně značnou částku vinou stále klesající tržní hodnoty skvělého strážce svatyně. Udržení De Gey je pro současného manažera prioritou a právě tímto směrem by tedy měli putovat peníze ušetřené za Alexise Sáncheze.

Kdo by mohl řady United posílit?

Manchester se aktuálně drží na šesté příčce Premier League, což mu zajišťuje pouze kvalifikaci Evropské ligy. Od účasti v Champions League jej dělí dva body, které ztrácí na londýnský Arsenal hájící čtvrtou pozici v tabulce. Vedení si samozřejmě uvědomuje, že oproti běžným zvyklostem se United nedaří tak, jak by si všichni fanoušci přáli. Solkjaer chce Rudým Ďáblům navrátit místo na výsluní, což samozřejmě bez adekvátních posil nepůjde.

Bude proto usilovat o Jadona Sancha, který předvádí skvělé výkony v dresu německého Dortmundu. Je ochotný zaplatit minimálně 70 milionů liber, na něž se tržní hodnota anglického reprezentanta vyšplhala. Podaří se mu Sancha ukořistit nebo uspěje jiný z evropských klubů, který o nadějného hráče projevil zájem?

Foto: talksport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články