Manchester City se bojí o Haalanda: Na povrch vyšla tajná klausule o přestupu

Anglický Manchester City má obavy, aby norský kanonýr Erling Haaland nadále hájil jeho barvy. Problémem je tajná klausule, která umožňuje jeho přestup.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O jeho kvalitě nemůže být pochyb. Norský kanonýr Erling Haaland je aktuálně nejlepším světovým útočníkem, což dokazuje jak za národní tým, tak v dresu Manchesteru City. Třiadvacetiletý útočník přitom dorazil do anglické Premier League teprve před rokem, přesto se dokázal rychle aklimatizovat. Loni se trefil v lize ve 36 případech, letos osmkrát a v náročné ostrovní soutěži má průměr více než gól na zápas.

Celkově za Manchester City zatím nasázel v 65 utkáních ohromných 60 branek, u dalších 11 pak asistoval. Není proto divu, že se rychle stal miláčkem fanoušků a oblíbencem trenéra Pepa Guardioly. Vedení úřadujícího anglického šampiona a vítěze Ligy mistrů přesto má obavy, že by o svou ústřední hvězdu mohlo v nadcházejících měsících přijít. Haaland má s klubem platnou smlouvu až do léta 2027, již brzy však budou mít konkurenci šanci její získat.

iZdroj fotografie: Manchester City FC

Zdroje serveru Gazzetta dello Sport totiž informují o tom, že Haaland má ve své smlouvě tajnou výstupní klausuli. Ta by měla začít platit již za několik měsíců, každým dalším rokem by se navíc měla snižovat. Haaland by tak mohl být již příští rok v létě dostupný za zhruba 200 milionů eur, tedy zhruba pět miliard korun. Následující rok by jeho zájemce mohl aktivovat klausuli ve výši 175 milionů eur, v létě 2025 by posléze šlo o částku okolo 150 milionů eur.

Zájem by měl Real Madrid i PSG

Případný zájemce by tak mohl snadno přeskočit vyjednávání s Manchesterem City a musel by přemluvit pouze Nora a jeho agenty. To by lákalo hned několik předních evropských celků včetně Realu Madrid, Barcelony, Paris Saint-Germain nebo ostrovních konkurentů. Produktivní útočník, který již nyní patří mezi nejlepší fotbalisty současnosti, je totiž stále v nejlepším věku a dá se předpokládat, že se jeho výkony budou ještě zlepšovat.

Možnému prodeji formou výstupní klausule však chce Manchester City zamezit. Angličané proto již nyní zahájili jednání s Haalandovými agenty a nabízejí norskému kanonýrovi novou, navýšenou smlouvu. Útočník by se stal jedním z nejlépe placených hráčů v historii soutěže, v jeho smlouvě by však již nefigurovala ona tajná výstupní klausule. Je však otazníkem, zda Haaland smlouvu podepíše či si bude chtít nechat otevřená zadní vrátka k možnému přesunu.

Patří Erling Haaland mezi nejlepší útočníky současnosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články