Manchester City má nejdražší kádr v historii fotbalu, bájná miliarda byla pokořena!

Foto: mancity.com

Manchester City sbírá v posledních letech jeden velký úspěch za druhým! Poté, co svěřenci Pepa Guardioly dvakrát po sobě ovládli Premier League a loni dokonce jako první vyhráli absolutně všechny trofeje, které v Anglii vyhrát lze, přišla aktuálně další ohromná zpráva, která všem sportovním fanouškům vyrazila dech! Citizens totiž posouvají hranice ve všech směrech a hodnota jejich současného kádru se díky nedávné vlně letních přestupů vyhoupla už přes jednu miliardu eur, což je v přepočtu na naši měnu asi 25,87 miliardy korun. Tato částka nemá ve světě obdoby!

K pokoření rekordu došlo začátkem přestupového období

Manchester City měl opravdu kvalitní tým, který mu mohly všechny světové kluby jen tiše závidět. Tamní vedení se ovšem na počátku léta rozhodlo, že dřívější podoba soupisky stále nebyla dostačující a proto uvolnilo další ohromné peníze na případné přestupy. Pak je v podstatě všechny utratilo za záložníka Rodriga, kterého přivedlo ze španělského Atlética Madrid za neskutečných 70 milionů eur, což je pro klub mimochodem rekordní suma. Díky tomuto rozhodnutí se celková hodnota kádru City dostala přes magickou hranici jedné miliardy, konkrétně činí 1,014 miliardy eur! To se dosud žádnému klubu na světě nepodařilo.

Jak si vedou ostatní fotbaloví giganti?

Mezinárodní centrum pro sportovní výzkumy samozřejmě nezůstalo jen u informace, kdo se momentálně pohybuje na absolutním výsluní v dané kategorii, ale zmínilo také ostatní medailové příčky. Druhé místo aktuálně patří francouzskému Paris Saint-Germain s celkovou hodnotou hráčů kolem 913 milionů eur. Tuto částku z velké části ovlivňuje hlavně Brazilec Neymar. No a třetí příčku obsadil španělský velkoklub Real Madrid s 902 miliony eur.

Který klub naopak poskládal tým pomocí „hráčů z výprodeje“?

Zmíněný průzkum byl skutečně rozsáhlý a čerpal informace ze všech pěti nejslavnějších fotbalových soutěží v Evropě, tedy z Francie, Německa, Španělska, Anglie a Itálie. Pracovníci Mezinárodního centra pro sportovní výzkumy do něj zahrnuli všechny uskutečněné přestupy od roku 2010. Vítěze jsme vám již představili, nyní ještě zbývá určit „poraženého“. Nejlevnější kádr má německý Padeborn, jehož hráči stáli pouhé 4 miliony eur. Na druhou stranu to klubu asi stačí, protože i za těchto podmínek dokázal v minulém ročníku postoupit do bundesligy a po třech úvodních kolech zatím zaujímá patnácté místo z osmnácti možných.

Foto: mancity.com