Mám po té ráně v hlavě úplně černo, nepamatuju si nic, říká po debutu sparťanský talent Horák

(zdroj: twitter.com/ACSparta_CZ)

Má za sebou vůbec první minuty v nejvyšší soutěži, nic si ale nevybavuje. Řeč je o sparťanském debutantovi Danielu Horákovi, který při prohře Sparty ve Štruncových sadech prožil svých prvních pětačtyřicet minut ve Fortuna lize. V závěru zápasu se však nešťastně srazil hlavou s plzeňským bekem Romanem Řezníkem a momenty ze svého premiérového startu bude těžko lovit v paměti.

„Byla tam lehká nervozita, ale to si myslím, že k tomu patří. Na hřišti to ze mě spadlo a jsem strašně rád za to, že jsem dostal tuhle šanci,“ řekl dvacetiletý Horák po utkání, ve kterém Sparta podlehla Viktorii Plzeň 2:1. „Sice tady nastoupilo pár náhradníků, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit, chtěli jsme ten zápas zvládnout i v této sestavě,“ dodal.

Nejvýraznějším momentem mladého obránce byla situace z 79. minuty, kdy po ostrém hlavičkovém souboji s Romanem Řezníkem zůstali oba ležet na hřišti. „Vůbec si to nepamatuju. Vlastně celý zápas. Mám po té ráně v hlavě úplně černo, nepamatuju si nic,“ komentoval situaci Horák.

Kotalovo eso

Horák ještě v dresu Hradce Králové. (zdroj: fchk.cz)

Nadějný bek přišel do Sparty loni v srpnu z Hradce Králové a splnil si tak svůj dětský sen. „Jsem strašně rád, že se to povedlo. Už od malička jsem velký sparťan. Znamená to pro mě velký posun v kariéře,“ radoval se. Horáka si vyhlédnul tehdejší trenér B-týmu, dnes kouč prvního mužstva Václav Kotal. „Není totiž žádným tajemstvím, že zrovna pan Kotal, pod kterým Dan působil v mládežnických reprezentacích, se o jeho přestup hodně zasazoval”, řekl po přestupu hráčův agent Roman Brulík.

Ve sparťanském B-týmu, hrající třetí ligu, odehrál mládežnický reprezentant patnáct utkání, ve kterých vstřelil úctyhodných pět branek. „Samozřejmě oproti ČFL je to obrovská změna. Fotbal je rychlejší, souboje tvrdší. Je to ve všem jiné,“ dodal. Sparťanští fanoušci si tak mohou začít pamatovat nové jméno, Horák totiž podepsal smlouvu až do června 2022.