Maccabi Haifa stojí o Haška, Sparta jedná o jeho přesunu

i Foto: jpost.com
                   

Talentovaný záložník a syn slavného otce Martin Hašek možná v brzké době změní dres. Svými výkony v podzimních zápasech totiž učaroval izraelskému klubu Maccabi Haifa, jenž má s českými týmy letité zkušenosti z evropských soutěží. Ten s první nabídkou neuspěl, protože se Spartě zdála příliš nízká. Druhá verze smlouvy ovšem působí o poznání lépe, na stole údajně leží až 25 milionů korun. Dospějí jednání do zdárného konce, nebo si Sparta svůj klenot ještě minimálně pro nadcházející jaro podrží?

Odchod Martina Haška dostává reálné obrysy

Když zástupci Maccabi Haifa přispěchali s první nabídkou na Martina Haška mladšího operující s částkou dvaceti milionů korun, vedení Sparty se s nimi prakticky odmítalo bavit. Jenže bohatí představitelé izraelského klubu se tak snadno nevzdávají, proto se rozhodli ještě dalších pět milionů přihodit. Kromě toho by na Spartu čekala také procenta z případného dalšího Haškova prodeje, což zní ještě o poznání lépe.

Za těchto podmínek je Sparta údajně připravena jednat. Pokud by ovšem hodlala celek z Blízkého Východu „vyždímat“ ještě o něco více, zřejmě by splakala nad výdělkem. Tamní kluby jsou totiž pověstné svými zásadami – mají totiž pevně stanovené finanční hranice, za něž se nehodlají za žádných okolností posunout.

Maccabi Haifa má čas jen do konce ledna

Jestli se kluby na přestupu Martina Haška dohodnou, zatím není jasné. Každopádně ale příliš času nezbývá. Izraelské přestupové okénko se definitivně uzavře s úderem posledního lednového dne a jelikož Maccabi potřebuje posilu jako sůl, pokud jednání nepovedou de zdárnému konci, pravděpodobně svůj zájem nasměruje jinam. Samotný fotbalista by se však přesunu na Blízký Východ nebránil, zahraniční angažmá jej údajně lákají už dlouhou dobu. I to by se tedy mohlo stát rozhodujícím faktorem.

Hašek má za sebou nejlepší podzim své kariéry

Čtyřiadvacetiletý Martin Hašek se na podzim ukázal v opravdu dobrém světle. Ačkoli neměl pozici v základní sestavě Václava Jílka jistou, dokázal svých šestnáct ligových startů proměnit v pět branek a čtyři gólové asistence. Díky tomu se stal druhým nejproduktivnějším hráčem klubu, lépe si vedl už jen Guélor Kanga.

Hašek pochází z fotbalové rodiny. Jeho otec Martin je někdejší záložník a reprezentant České republiky, který poslední dva roky trénoval Bohemians Praha 1905. Nyní je však bez angažmá. Bratr Filip Hašek se fotbalu rovněž věnuje, momentálně působí v Dukle Praha.

Foto: jpost.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování