Lvíčata vyhráli v Litvě gólem ostravského Šašinky. Jsme rádi, že jsme stále ve hře o postup, ví kouč Krejčí

Autor vítězné branky Ondřej Šašinka. (zdroj: twitter.com/ceskarepre_cz)

Reprezentační jednadvacítka zvládla nejtěšněsnějším možným rozdílem kvalifikační utkání na EURO proti Litvě. Po remíze s Chorvatskem a prohrou ve Skotsku tak díky gólů ostravského Ondřeje Šašinky stále drží šance na postup. „Jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body a postupové šance stále žijí. Můžeme si to uhrát sami v Řecku,“ řekl po zápase pro fotbal.cz záložník Michal Sadílek.

Podle trenéra lvíčat Jiřího Krejčího nešlo o jednoduché utkání. „Zklamání po Skotsku bylo velké, sám jsem byl zvědavý, jak na to tým zareaguje. Rozhodl jsem se přenést zodpovědnost na ty nejzkušenější hráče, aby byla šance i v listopadovém utkání v Řecku, o co hrát. Nejcennější je, že jsme uhráli tři body a udrželi postupovou šanci,“ dodal.

Češi byli celé utkání lepším mužstvem, jedinou branku zápasu vstřelil už ve 22. minutě po asistenci plzeňského Pavla Buchy Ondřej Šašinka. Ten skóroval proti Litvě i v září, kdy lvíčata nakonec udolala hosty 2:0.

„Kdybych se vrátil k prvnímu zápasu s Litvou, tak jsem měl šťastnou asistenci a gól z penalty. Tentokrát jsem dal gól hlavou, díky kterému máme důležité tři body,“ řekl Šašinka. „Dlouho jsem čekal na vstřelený gól. A jsem moc rád, že to padlo v tak důležitém zápase, jako byl tento proti Litvě,“ dodal.

„Na prohru ve Skotsku jsme zareagovali dobře a zvládli jsme těžký zápas,“ pokračuje. „Musíme i v listopadu ukázat, jak jsme na tom týmově. Už jsme toho společně zvládli hodně a myslím, že se nám to povede znovu. Musíme tam nechat v Řecku všechno,“ dodává. K poslednímu utkání kvalifikace proti Řecku nastoupí čeští mladíci 13. listopadu v řeckém Herákleionu.