Loris Karius je celému světu pro smích (už zase)

i Foto: talksport.com

Německý fotbalový brankář Loris Sven Karius je považován za možná největšího smolaře, který se v daném sportovním prostředí vůbec kdy objevil. Všichni jistě máme v živé paměti jeho dvě fatální hrubice, které vyrobil ještě za dob působení ve slavném anglickém Liverpoolu. Štěstěna se k němu ovšem neotočila čelem ani po loňském přestupu do tureckého Besiktase Istanbul, kde se stal týmovou jedničkou. Jeho klub totiž nastoupil k úvodnímu duelu skupinové fáze Evropské ligy na půdě Slovanu Bratislava a Karius byl opět „vidět“. Hned ve čtrnácté minutě prvního poločasu totiž vyrobil další ze svých pověstných chyb, která Besiktas možná stála tři body…

To se vlastně na bratislavské půdě odehrálo?

Právě probíhala čtrnáctá minuta zápasu a na výsledkové tabuli doposud svítil nerozhodný stav 0:0. Pak se do toho ovšem vložil hostující brankář Loris Karius. K jeho brance letěl nepříliš prudký centr, jehož dráhu navíc poměrně v klidu hlídal obránce Besiktase před útočníkem Slovanu Andražem Šporarem. Karius vyběhl z brankoviště ve snaze ulehčit svému spoluhráči práci.

Jenže dráhu skákajícího balónů neodhadl vůbec dobře a ve snaze zabránit minele se po něm natáhl rukou, ačkoli věděl, že na to v tomto území nemá právo. Nicméně to nebylo nic platné. Obránce překvapený děním na hřišti neudržel rovnováhu, upadl, a nechal tak volný prostor pro Šporara, který pohodlně zavěsil do prázdné branky. Moment, který si Karius za rámeček rozhodně nedá, se stal hitem internetu.

Besiktas sice ještě do konce první poloviny srovnal a následně šel do vedení, jenže v polovině druhé už na svého soupeře jednoduše nestačil. Slovan Bratislava porazil Istanbul 4:2 a Evropské lize se uvedl na jedničku. A Karius jim k tomu svou nepochopitelnou hrubkou výrazně pomohl.

Pamatujete si Kariusovi předchozí „slavné“ momenty?

Dnes již šestadvacetiletý Loris Karius začínal s fotbalem v německém Stuttgartu, odkud se ještě v mládežnickém věku dostal do přípravky Manchesteru United. Tam nasbíral cenné zkušenosti, aby se následně mohl vrátit zpět do Německa a stát se jedničkou Mainz 05. Po dalších čtyřech letech se přestěhoval do Liverpoolu, kde měl možnost vyrůstat pod vedením Jürgena Kloppa. Právě v Liverpoolu se mu dostalo celosvětového věhlasu, ne však díky heroickým výkonům, ale vinou neskutečných minel.

Finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid roku 2018 mělo být pro všechny hráče fotbalovým svátkem. Kariusovi se ale sen změnil v noční můru. V jednapadesáté minutě se totiž snažil naprosto klasicky rozehrát balón výhozem k některému ze svých spoluhráčů, nicméně omylem trefil koleno dotírajícího Karima Benzemy, od něhož se míč odrazil přesně k pravé tyči. Tím však Karius ještě zdaleka neskončil.

V 83. minutě zápasu na něj Gareth Bale vyslal střelu, která doslova mrzla za letu a navíc mířila přímo do prostor, kde se brankář právě nacházel. Karius ji ovšem nedokázal zlikvidovat, propadla mu nepochopitelně mezi rukama. Právě kvůli němu Liverpool slavnou trofej nakonec nezískal. Jedni mu nadávali, druzí jej litovali.

Poté, co vedení klubu Kariuse podrželo i pro další ročník, předvedl gólman další hrubou chybu v přípravném zápase a po ní už se do branky Liverpoolu nikdy nepostavil. Jak zareaguje Besiktas? Na to si budeme muset počkat.