Liverpool se chystá na výprodej, míní anglická média

Družina německého trenéra Jürgena Kloppa se stala prakticky neporazitelnou a šlapala jako dobře promazané hodinky, i tak si ale mnozí myslí, že soupisku lze určitě ještě vylepšit. K tomu je nicméně zapotřebí někoho vyhodit a podle anglického deníku Daily Mirror se skloňuje hned čtveřice hráčů, které vám záhy představíme.

Zdroj fotografie: sbnation.com

Ačkoli představitelé anglické Premier League stále doufají, že se jim aktuální sezónu povede nějakým způsobem dotáhnout do konce, současné dění ve světě tomuto scénáři do karet příliš nehraje do karet. Pandemie koronaviru prostupuje všemi evropskými státy a odborníci se shodují, že nejhorší stádium nákazy poleví až někdy na počátku letních měsíců. V takovém případě by mistrovský titul zřejmě připadl suverénnímu Liverpoolu, který si v rámci odehraných zápasů utvořil obrovský náskok před ostatními kluby.

Družina německého trenéra Jürgena Kloppa se stala prakticky neporazitelnou a šlapala jako dobře promazané hodinky, i tak si ale mnozí myslí, že soupisku lze určitě ještě vylepšit. K tomu je nicméně zapotřebí někoho vyhodit a podle anglického deníku Daily Mirror se skloňuje hned čtveřice hráčů, které vám záhy představíme.

Divock Origi

Zdroj fotografie: liverpoolfc.com

Čtyřiadvacetiletý belgický útočník to má podle zmíněného anglického deníku definitivně spočítané. Na jeho obranu však musíme říci, že to v silné konkurenci nemá vůbec jednoduché. Mohamed Salah, Sadio Mané a Roberto Firmino se všichni rozehráli to neskutečné fazóny a Divocka Origiho tak bohužel zůstalo až čtvrté místo. Byť v této sezóně zasáhl do dvaadvaceti ligových zápasů a dalších šest vystoupení ovlivnil v rámci Ligy mistrů, nízká střelecká produktivita mu nejspíš v následujících měsících zlomí vaz. A možná je to dokonce dobře. V jiném klubu by se totiž o pozici jistě nestrachoval.

Xherdan Shaqiri

V případě osmadvacetiletého švýcarského ofenzivního záložníka Xherdana Shaqiriho se odchod do jiného klubu skloňuje ze stejných důvodů, jako předtím u Divocka Origiho. Jeho výsostnou pozici v Liverpoolu zastávají Salah, Mané a Firmino, čili byl trenérem přesunut na druhou kolej. Letos naskočil jen do šesti ligových zápasů a rozhodně v nich nepodal takový výkon, aby si vysloužil prodloužení smlouvy. Navíc často laboruje se špatným zdravotním stavem, což také není dobrou vizitkou. Těžko říci, jestli na zlaté roky ve Stoke City ještě někdy naváže.

Naby Keita

Zdroj fotografie: goal.com

Pětadvacetiletý záložník Naby Keita vyšel Liverpool na ohromných šedesát milionů eur. Tenkrát se ještě zdálo, že se klubu tato investice vyplatí. Fotbalista si v německém RB Lipsko vybudoval velké renomé, střílel branky a dokonce je i připravoval pro své spoluhráče. Po dvou letech v Premier League je však s jeho výkony spokojený asi málokdo. Rodák z Guiney v této sezóně odehrál jen devět zápasů, trápila jej častá zranění. Podle deníku Daily Mirror je právě on jedním z horkých kandidátů na přestup. A klubovou kasu určit příliš nenaplní.

Lloris Karius

Šestadvacetiletý Lloris Karius není vyloženě špatným brankářem a pokud jeho zápasy občas sledujete, možná se divíte, proč si jej internetoví vtipálci neustále dobírají. Pravda, někdy dokáže chytit nemožné. Na druhou stranu dokáže nemožné i pustit. Kvůli tomu se jej Liverpool ostatně zbavil už před dvěma lety, kdy jej poslal na hostování do tureckého Besiktase. Ani tam se Karius chybám bohužel nevyhnul, stále ovšem platí za jasnou klubovou jedničku. V létě mu končí smlouva a je vysoce pravděpodobné, že na Britské ostrovy už se raději nevrátí.