Liverpool může po další ztrátě přijít o první příčku. Není to raketová věda, zuřil Klopp

Jurgen Klopp po utkání v Southamptonu.(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Tři zápasy bez vítězství. Šňůra, jakou Liverpool v posledních měsících ještě nezažil ukazuje na krizi aktuálně prvního mužstva tabulky anglické Premier League. Po remíze s West Bromem a Newcastlem svěřenci Jurgena Kloppa podlehli nejtěsnějším možným rozdílem Southamptonu. „Není to raketová věda. Měli jsme hrát mnohem lépe,“ prohlásil po utkání rozzuřený německý kouč.

„Liverpool je stále špičkové mužstvo, které má za sebou spoustu gólů v posledních minutách. Ale nyní je to, jako kdyby zapomněli jak posledních sedm nebo osm minut odehrát,“ komentovala celou situaci ve studiu Sky Sports legenda klubu Jamie Carragher. Prohra se však zrodila už ve druhé minutě, kdy se po chybě Alexander-Arnolda prosadil Danny Ings.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Co bylo zklamáním? Samozřejmě start,“ řekl Klopp pro BBC Sport. „Nejen gól, který jsme dostali, ale i náš výkon obecně. Gratulace Southamptonu, zasloužili si to. Věděli jsme přesně, co od nich můžeme očekávat, nemohlo nás to zaskočit – a přesto jsme vypadali překvapení. To jak jsme hráli na začátku, ztráceli balóny, to není raketová věda. Měli jsme hrát lépe. Start zápasu jsme jim hodně usnadnili,“ dodal třiapadesátiletý Němec.

Podle Carraghera měla po dvou remízách proti West Bromu a Newcastlu United přijít změna. „Nečekal jsem, že to příjde. Očekával jsem po dvou velmi špatných výkonech Liverpoolu reakci. Místo toho jsme viděli další,“ pokračuje bývalý obránce Reds. Ty v letošním ročníku sráží zejména venkovní bilance, z devíti utkání venku zvítězili pouze dvakrát a se skóre 16:11 jsou v této tabulce až jedenáctí.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Venkovní forma Liverpoolu je v letošním ročníku strašná. Když jde o tvorbu šancí, nevypadají, jako gólové, ani proti Southamptonu tomu tak nebylo,“ dodává. „To, jaké šance si vytvářejí ve venkovních zápasech musí být pro Liverpool opravdu velká starost. Není to ani zdaleka dostatečné,“ ví.

Právě vytváření šancí podle Kloppa utkání rozhodlo. „Naše rozhodování v klíčových fázích bylo špatné. Tak to je, když nemáte potřebné momentum. Měli jsme si vytvářet mnohem více šancí,“ prohlásil. Úřadující mistr Premier League tak může už za týden ztratit první příčku. Druhý Manchester United má stejně bodů jako Reds, avšak o zápas méně.

„Stále je to úžasné mužstvo, ale po dvou sezónách si začínají procházet opravdu těžkým obdobím,“ ví Carregher. „Mám opravdu velké obavy, kde zmizela produktivita a schopnost vytvářet si vyložené šance, protože byla takřka neexistující,“ dodává. Liverpool se však musí probudit, už v pátek jej čeká v další fázi FA Cupu venku Aston Villa, které se proti favoritům dlouhodobě daří.